REKLAMA
REKLAMA

Rektor Wyższej Szkoły Prawa i Administracji zdecydował, że nie może już dłużej czekać na pieniądze z Ministerstwa!

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opóźnia przekazanie dotacji budżetowej na rok 2013 na stypendia dla studentów. Dlatego prof. Jerzy Posłuszny – Rektor WSPiA podjął decyzję o wypłacie stypendiów za marzec z budżetu uczelni (w dotychczasowej wysokości). Decyzje w sprawie wysokości stypendiów na kolejne miesiące semestru letniego zostaną wydane po otrzymaniu pieniędzy z Ministerstwa.

Pieniądze jeszcze w tym tygodniu
Pieniądze na stypendia, które uczelnia otrzymała w 2012 roku, wystarczyły na wypłatę świadczeń do lutego bieżącego roku – tłumaczy dr Bożena Sowa, Pełnomocnik Rektora WSPiA ds. pomocy materialnej. Dodaje, że w marcu 2013 WSPiA, tak jak inne uczelnie, powinna otrzymać nową decyzję o dotacji z MNiSW.

To się jednak nie stało i nadal czekamy na pieniądze, które przeznaczone są dla naszych studentów. Aby żacy w jak najmniejszym stopniu odczuli opóźnienia ze strony Ministerstwa, prof. Jerzy Posłuszny – Rektor WSPiA zdecydował, że nasza Uczelnia wypłaci studentom stypendium za marzec z własnych środków. Dzięki temu wszyscy otrzymają pieniądze w dotychczasowej wysokości już w tym tygodniu – mówi dr Bożena Sowa.

Stypendia w WSPiA
W Wyższej Szkole Prawa i Administracji stypendia socjalne otrzymuje ponad 1700 studentów. Najwyższe wynosi obecnie 410 zł. W przypadku stypendium Rektora pomocą objętych jest około 10 procent studentów naszej uczelni. To stypendium w maksymalnej stawce wynosi w obecnej chwili 560 zł.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji co roku otrzymuje dotację z budżetu państwa, która przeznaczana jest na: stypendia Rektora dla najlepszych studentów, stypendia socjalne przyznawane studentom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej oraz zapomogi dla studentów, którzy przejściowo znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej w związku ze zdarzeniem losowym (np. pożar, powódź lub wypadek). Dodatkowo studenci niepełnosprawni otrzymują stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego nasi studenci studiów stacjonarnych znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o zwiększenie stypendium socjalnego.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji z roku na rok otrzymuje zwiększoną dotację na pomoc materialną dla studentów. W 2012 rok WSPiA otrzymała z budżetu państwa kwotę ponad 6 mln 745 tys. zł.

ŹRÓDŁO / foto : Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie

18-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)