REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Chcą własne łóżko, muszą zapłacić (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. „Hotelowanie rodziców” na oddziałach dziecięcych w szpitalach to norma. Normą jest także pobieranie opłaty za tę usługę. Wysokość kwoty ustala szpital. Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy sygnał od Internauty, który stwierdza, że w sanockim szpitalu pobiera się opłatę, za którą nie idzie konkretna usługa.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

Internauta pisze:
„Dlaczego za pobyt rodzica przy dziecku na oddziale dziecięcym pobiera się 15 zł na dobę za zakwaterowanie? Przecież to norma że małego dziecka nie zostawi się samego w szpitalu. Gdy dziecko trafia na oddział ma zapewnione: hospitalizację, zakwaterowanie, posiłki, dostęp do świetlicy czyli rozrywki.

Matka czy też ojciec przebywający z dzieckiem na oddziale nie dostaje posiłków, ani osobnego posłania. Rodzic śpi z dzieckiem na jednym łóżku. Z czego korzysta? Zastanawia mnie dlaczego pobiera się takie kwoty?”

Sprawdziliśmy, sanocki szpital pobiera 15 złotych za pierwszą dobę „hotelowania”, za każdą kolejną jest to kwota 10 złotych.
– Za tę kwotę rodzic otrzymuje łóżko z pościelą oraz są opłacane media, czyli woda oraz prąd – wyjaśnia Adam Siembab, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.

– Każdy rodzic może przebywać z dzieckiem na oddziale 24 godziny na dobę nie uiszczając opłaty. Opłata jest pobierana tylko od tych rodziców, którzy chcą korzystać z dodatkowego łóżka – podkreśla Alicja Futyma, pielęgniarka oddziałowa na Oddziale Dziecięcym w sanockim szpitalu.

W szpitalach rodzice mogą wykupić sobie także posiłki. W Sanoku, trzy posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) kosztuje 14 złotych.
– Wydaje nam się, że nie jest to kwota wygórowana – dodaje dyrektor Siembab.

Sprawdziliśmy jak ceny „hotelowania rodzica” (zakwaterowanie i wyżywienie) kształtują się w sąsiednich szpitalach. Przyjmując, że rodzic spędzi z dzieckiem w szpitalu pięć dni.
Szpital Specjalistyczny w Sanoku – 125 zł
Szpital Specjalistyczny w Jaśle – 125 zł
Szpital Specjalistyczny w Brzozowie – 140 zł
Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie – 183 zł


[contact-form-7 404 "Not Found"]

05-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)