REKLAMA
REKLAMA

Kolęda misyjna: dzieci Trepczy – dzieciom Afryki

TREPCZA / PODKARPACIE. Święto Trzech Króli jest pamiątką objawienia się Syna Bożego nie tylko narodowi wybranemu, ale całemu światu. Jest to czas wspierania misjonarzy, zaangażowanych w dzieło ewangelizacji. Dzieci z Trepczy, od kilku lat pomagają rówieśnikom z Afryki. 

W osobach mędrców przybywających do Betlejem Kościół dostrzega przedstawicieli całego ówczesnego świata, którzy składają hołd zapowiadanemu Mesjaszowi.  W kościele katolickim w tym dniu modlitwą i darem serca wspiera się wszystkich zaangażowanych w dzieło ewangelizacji świata, zwłaszcza polskich misjonarzy i misjonarki. Ich łączną liczba to ponad 2000 osób, które po odpowiednim przygotowaniu językowo-kulturowym zostali posłani do pracy misyjnej na wszystkich kontynentach.

Dla parafii w Trepczy od kilku już lat przedmiotem szczególnej troski misyjnej stał się kontynent afrykański. Przyjaźń z Ojcami Białymi – Misjonarzami Afryki zaowocowała wspieraniem pomocy dzieciom dotkniętym tragedią wojny domowej w Rwandzie (2009), dzieciom z obozów dla uchodźców w Kongo (2010), wyposażeniem w zeszyty i przybory szkolne placówki misyjnej w Burundi (2010) oraz pomocą w budowie studni w Mali (rok 2012).

Objawienie Pańskie rozpoczyna czas kolędy misyjnej. Dzieci zbierają środki na pomoc swoim rówieśnikom w dalekiej Afryce, odwiedzając ze śpiewem kolęd mieszkańców Trepczy i Międzybrodzia. Nieomal wszyscy otwierają chętnie drzwi i serca przed misyjnymi kolędnikami.  Podejmowane przez dzieci wyrzeczenia i trud, z myślą o pomocy innych, bliżej nieznanych osobom, to piękny dowód życia ewangelią. Oby takich wspaniałych, małych misjonarzy było jak najwięcej. O konkretnym przeznaczeniu tegorocznej zbiórki przekażemy informację po konsultacji z o. Otto Katto Asimque – Misjonarzem Afryki z Ugandy, zaprzyjaźnionym z dziećmi i młodzieżą Zespołu Szkół w Trepczy.

Przed wyruszeniem na kolędę misyjną chwila
odpoczynku i relaksu  w „Szopce pod gwiazdami”

Tekst i foto: AS

03-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)