Kolejne sukcesy młodych szachistów (ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. W dniach 29.09.2013-6.10.2013 w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym ,,Jawor’’ w Solinie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików ( Podkarpacie-Małopolska) w szachach klasycznych. Na starcie stanęło ponad 100 zawodników z dwóch województw. Sanok reprezentowało 5 zawodników klubu sportowego ,,Komunalni’’.

Mistrzostwa były eliminacją do przyszłorocznych mistrzostw polski juniorów w szachach klasycznych. Awans uzyskiwało po 4 najlepszych zawodników w każdej grupie wiekowej ( z wyłączeniem grupy do lat 9, gdzie awans uzyskiwało 6 najlepszych). Zawodnicy grali tempem 90min+30s na ruch. Najbliżej awansu był w kategorii do lat 15 Aleksander Materniak, który po wspaniałej walce zajął ostatecznie 6 miejsce.

W kategorii do lat 11 Janek Zając zajął 11 miejsce, w kategorii do lat 13 Michał Baran zajął 12 miejsce, natomiast w kategorii do lat 17 Paweł Kostelniuk zajął miejsce 8 a Rafał Pałacki miejsce 10. Ostatnia szansą na awans do finałów Mistrzostw Polski będzie Turniej Ostatniej Szansy, który odbędzie się w listopadzie w Łazach( woj. zachodnio-pomorskie). Tak więc na dzień dzisiejszy w przyszłorocznych finałach Mistrzostw Polski Sanok będzie reprezentował 9-letni Maciej Czopor w kategorii do lat 10 uznawany za jednego z faworytów do złotego  medalu, który awans uzyskał już podczas ostatnich Mistrzostw Polski w Szczyrku.

Trzymamy kciuki za wszystkich naszych reprezentantów!