REKLAMA
REKLAMA

Wystawa na 140 urodziny Towarzystwa Tatrzańskiego

SANOK / PODKARPACIE. W tym roku mija dokładnie 140 lat, od chwili kiedy to miłośnicy gór powołali do życia pierwszą na terenie naszego kraju organizację turystyczną – Towarzystwo Tatrzańskie – która postawiła przed sobą zadanie propagowania turystyki górskiej wśród polskiego społeczeństwa.

Towarzystwo położyło podwaliny pod rozwój turystyki: pobudowało schroniska, wytyczyło ciekawie poprowadzone szlaki turystyczne, zorganizowało przewodnictwo i pozakładało oddziały terenowe,  w tym i w Sanoku – już w 1929 roku.

W oparciu o wspaniałe i wieloletnie tradycje Towarzystwa Tatrzańskiego i niewiele młodszego  Towarzystwa Krajoznawczego w 1950 roku powołano jedną wspólną ogólnopolską organizację turystyczną – Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, a sanocki Oddział jest jego jednym z wielu jego struktur terenowych.

W związku ze 140. rocznicą powstania TT wszystkich mieszkańców naszego miasta zapraszamy do obejrzenia  wystawy  plenerowej  140 lat turystyki – Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego, opracowanej i udostępnionej przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie.

Jej otwarcie wystawy nastąpi 18 października o godz. 17 na sanockim Rynku, natomiast o godz. 18 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się prelekcja dyrektora Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej w Krakowie Jerzego Kapłona.

Wystawę będzie można oglądać od 18 do 29 października na sanockim Rynku.

Zapraszamy!

16-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)