REKLAMA
REKLAMA

Wystawa na 140 urodziny Towarzystwa Tatrzańskiego

SANOK / PODKARPACIE. W tym roku mija dokładnie 140 lat, od chwili kiedy to miłośnicy gór powołali do życia pierwszą na terenie naszego kraju organizację turystyczną – Towarzystwo Tatrzańskie – która postawiła przed sobą zadanie propagowania turystyki górskiej wśród polskiego społeczeństwa.

Towarzystwo położyło podwaliny pod rozwój turystyki: pobudowało schroniska, wytyczyło ciekawie poprowadzone szlaki turystyczne, zorganizowało przewodnictwo i pozakładało oddziały terenowe,  w tym i w Sanoku – już w 1929 roku.

W oparciu o wspaniałe i wieloletnie tradycje Towarzystwa Tatrzańskiego i niewiele młodszego  Towarzystwa Krajoznawczego w 1950 roku powołano jedną wspólną ogólnopolską organizację turystyczną – Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, a sanocki Oddział jest jego jednym z wielu jego struktur terenowych.

W związku ze 140. rocznicą powstania TT wszystkich mieszkańców naszego miasta zapraszamy do obejrzenia  wystawy  plenerowej  140 lat turystyki – Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego, opracowanej i udostępnionej przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie.

Jej otwarcie wystawy nastąpi 18 października o godz. 17 na sanockim Rynku, natomiast o godz. 18 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się prelekcja dyrektora Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej w Krakowie Jerzego Kapłona.

Wystawę będzie można oglądać od 18 do 29 października na sanockim Rynku.

Zapraszamy!

16-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)