REKLAMA
TORUS

Kolizje z udziałem motocyklistów w Bieszczadach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W miniony weekend na bieszczadzkich drogach doszło do kilku kolizji, których sprawcami byli kierujący jednośladami. Policja apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza, ze natężenie ruchu w Bieszczadach z uwagi na sezon turystyczny jest wciąż duże.

W piątkowe popołudnie kierujący motocyklem yamaha, 58-letni mieszkaniec Płocka, jadący razem z żoną wywrócił pojazd na ostrym zakręcie drogi. Mężczyzna złamał bark, jego małżonka wyszła z wypadku bez większych obrażeń. Policjanci ustalili, że motocyklista na zakręcie zjechał do krawędzi jezdni gdzie leżał piasek i drobne kamienie, na którym motocykl wpadł w poślizg. Do zdarzenia doszło w Habkowcach.

Również w piątek po południu do kolizji drogowej doszło w Bachlawie. 38-letni rowerzysta wjechał w tył land rovera, kierowanego przez mieszkańca Opatówka. W samochodzie została uszkodzona pokrywa bagażnika i tylna szyba. Według relacji świadków jadący z dużą prędkością rowerzysta rozglądał się na boki nie patrząc przed siebie i nie zdążył wyhamować przed samochodem, który chwile wcześniej zatrzymał się na poboczu.

W sobotę funkcjonariusze pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym została poszkodowana 25-letnia mieszkanka Częstochowy. Kobieta jadąca w grupie innych motocyklistów motocyklem suzuki nie zachowała bezpiecznej odległości i wjechała w motocykl jadący przed nią. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa została helikopterem przetransportowana do szpitala w Rzeszowie.

Apelujemy do kierujących jednośladami o szczególną ostrożność podczas jazdy! Pamiętajmy, że co roku na polskich drogach ginie wielu motocyklistów, a tysiące zostaje rannych na skutek nieuwagi kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, ale także w wyniku niebezpiecznej jazdy samych motocyklistów.
źródło: KPP Sanok

19-08-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.