REKLAMA
REKLAMA

Kolizje z udziałem motocyklistów w Bieszczadach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W miniony weekend na bieszczadzkich drogach doszło do kilku kolizji, których sprawcami byli kierujący jednośladami. Policja apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza, ze natężenie ruchu w Bieszczadach z uwagi na sezon turystyczny jest wciąż duże.

W piątkowe popołudnie kierujący motocyklem yamaha, 58-letni mieszkaniec Płocka, jadący razem z żoną wywrócił pojazd na ostrym zakręcie drogi. Mężczyzna złamał bark, jego małżonka wyszła z wypadku bez większych obrażeń. Policjanci ustalili, że motocyklista na zakręcie zjechał do krawędzi jezdni gdzie leżał piasek i drobne kamienie, na którym motocykl wpadł w poślizg. Do zdarzenia doszło w Habkowcach.

Również w piątek po południu do kolizji drogowej doszło w Bachlawie. 38-letni rowerzysta wjechał w tył land rovera, kierowanego przez mieszkańca Opatówka. W samochodzie została uszkodzona pokrywa bagażnika i tylna szyba. Według relacji świadków jadący z dużą prędkością rowerzysta rozglądał się na boki nie patrząc przed siebie i nie zdążył wyhamować przed samochodem, który chwile wcześniej zatrzymał się na poboczu.

W sobotę funkcjonariusze pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym została poszkodowana 25-letnia mieszkanka Częstochowy. Kobieta jadąca w grupie innych motocyklistów motocyklem suzuki nie zachowała bezpiecznej odległości i wjechała w motocykl jadący przed nią. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa została helikopterem przetransportowana do szpitala w Rzeszowie.

Apelujemy do kierujących jednośladami o szczególną ostrożność podczas jazdy! Pamiętajmy, że co roku na polskich drogach ginie wielu motocyklistów, a tysiące zostaje rannych na skutek nieuwagi kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, ale także w wyniku niebezpiecznej jazdy samych motocyklistów.
źródło: KPP Sanok

19-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)