REKLAMA
REKLAMA

Korzystna oferta pracy – uważaj to może być oszustwo

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policja ostrzega przed oszustami, którzy proponują korzystne zatrudnienie, a jak się później okazuje w fikcyjnej firmie. Warunkiem podjęcia takiej nowej pracy jest założenie konta bankowego, a następnie przesłanie na zagraniczny adres umowy bankowej wraz z kartą i numerem PIN.

Policja ostrzega przed tego typu zagrożeniem. Nie dajmy się oszukać!

We wtorek około godz. 11, brzozowscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca  Brzozowa o oszustwie, jakiego dokonał nieznany mu mężczyzna. Z treści zgłoszenia wynikało, że w listopadzie 34-letni mieszkaniec Brzozowa zainteresował się ciekawą ofertą pracy, jaką proponowała jedna z firm. Mężczyzna przesłał za pośrednictwem Internetu swoje CV. Po kilku dniach otrzymał odpowiedź z firmy, że są oni zainteresowani jego kandydaturą. W rozmowie telefonicznej z mężczyzną podającym się za prezesa firmy, 34-latek dowiedział się, że warunkiem jego przyjęcia do pracy jest założenie konta bankowego. W dalszej części rozmowy usłyszał, że konieczne jest  przesłanie na zagraniczny adres umowy bankowej wraz z kartą i numerem PIN do zarządzania tym kontem, co też uczynił. Po pewnym czasie 34-latek otrzymał informację z banku o transakcjach bankowych jakie zostały wykonane na jego koncie, bez jego wiedzy. Wówczas mieszkaniec Brzozowa zorientował się, że padł ofiarą oszusta i zablokował konto.

Policja ostrzega – nie dajmy się oszukać! Oszuści wykazują się coraz to większą pomysłowością. Wykorzystują naszą łatwowierność, chcąc zarobić „łatwe” pieniądze. Zwracajmy szczególną uwagę na korzystne oferty pracy, nie wierzmy we wszystko co nam obiecują. Sprawdźmy dobrze firmę, która oferuje zatrudnienie. Policja przestrzega przed nierozważnym przesyłaniem jakichkolwiek dokumentów. O każdych podejrzeniach co do próby dokonania przestępstwa prosimy poinformować Policję. Przestrzegajmy swoich bliskich przed tego typu oszustwami.

KPP Brzozów

10-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)