REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

LESKO24.PL: Mieszkańcy Leska zebrali prawie 1500 podpisów pod petycją protestacyjną

LESKO24.PL / PODKARPACIE. Mieszkańcy Leska zebrali blisko 1500 podpisów pod pismem protestacyjnym w sprawie lokalizacji ośrodka wychowawczego dla chłopców. Dzisiaj petycja wraz z podpisami trafiła do przewodniczącego Rady Powiatu Powiatowego w Lesku wraz ze wnioskiem Klubu Radnych „Uczciwy Samorząd” o zwołanie w tej sprawie sesji nadzwyczajnej.

Dorota Mękarska

W zeszłym tygodniu leszczanie rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod pismem protestacyjnym  w sprawie utworzenia na terenie byłego Zespołu Szkół Drzewnych w Lesku Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Od 1 września 2013 roku  ośrodek dla 48 chłopców do 18 roku życia planuje otworzyć Spółka Cywilna – Centrum Edukacyjne Active z siedzibą w Radomsku. Zarząd Powiatu wyraził wstępną zgodę na wynajęcie budynku po Zespole Szkół Drzewnych, z uwagi na  szansę utworzenia kilkudziesięciu nowych miejsc pracy.

Protest społeczny wzbudziła planowana lokalizacją tego ośrodka – w centrum osiedla mieszkaniowego na Posadzie Leskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych, Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Bieszczadnik”, Bursy Szkolnej oraz zespołu boisk sportowych.

Protestujący zażądali zaprzestania jakichkolwiek działań zmierzających do utworzenia w tym miejscu Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, oraz podjęcie w tej sprawie szerokich konsultacji społecznych.

Planami utworzenia ośrodka zaskoczeni byli nie tylko mieszkańcy, ale również radni powiatowi.

Radni nie zostali o tych planach poinformowani. Dowiedzieliśmy się o nich, gdy rozpoczęła się akcja zbierania podpisów. Nie mieliśmy na temat żadnej wiedzy – podkreśla radny Robert Petka.  – Zastanawiające jest, dlaczego zarząd powiatu trzymał tę sprawę w tajemnicy, choć takie kontrowersyjne decyzje powinny być konsultowane ze społeczeństwem. To jest absolutnie niedopuszczalne.

Sześciu radnych z Klubu „Uczciwy Samorząd, w tym Ryszard Drozdalski, Marek Małecki, Robert Petka, Józef Orłowski, Jan Stelmach i Ryszard Wysata wystąpiło dzisiaj z wnioskiem dotyczącym zwołania w tej sprawie sesji Rady Powiatu Leskiego. Wnioskodawcy zaproponowali, by sesja odbyła się w dniu 3 czerwca, o godz. 17, tak by mogli w niej uczestniczyć wszyscy zainteresowani tematem mieszkańcy miasta i powiatu.

źródło: Lesko24.pl

27-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)