REKLAMA
REKLAMA

LESKO24.PL: Mieszkańcy Leska zebrali prawie 1500 podpisów pod petycją protestacyjną

LESKO24.PL / PODKARPACIE. Mieszkańcy Leska zebrali blisko 1500 podpisów pod pismem protestacyjnym w sprawie lokalizacji ośrodka wychowawczego dla chłopców. Dzisiaj petycja wraz z podpisami trafiła do przewodniczącego Rady Powiatu Powiatowego w Lesku wraz ze wnioskiem Klubu Radnych „Uczciwy Samorząd” o zwołanie w tej sprawie sesji nadzwyczajnej.

Dorota Mękarska

W zeszłym tygodniu leszczanie rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod pismem protestacyjnym  w sprawie utworzenia na terenie byłego Zespołu Szkół Drzewnych w Lesku Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Od 1 września 2013 roku  ośrodek dla 48 chłopców do 18 roku życia planuje otworzyć Spółka Cywilna – Centrum Edukacyjne Active z siedzibą w Radomsku. Zarząd Powiatu wyraził wstępną zgodę na wynajęcie budynku po Zespole Szkół Drzewnych, z uwagi na  szansę utworzenia kilkudziesięciu nowych miejsc pracy.

Protest społeczny wzbudziła planowana lokalizacją tego ośrodka – w centrum osiedla mieszkaniowego na Posadzie Leskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych, Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Bieszczadnik”, Bursy Szkolnej oraz zespołu boisk sportowych.

Protestujący zażądali zaprzestania jakichkolwiek działań zmierzających do utworzenia w tym miejscu Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, oraz podjęcie w tej sprawie szerokich konsultacji społecznych.

Planami utworzenia ośrodka zaskoczeni byli nie tylko mieszkańcy, ale również radni powiatowi.

Radni nie zostali o tych planach poinformowani. Dowiedzieliśmy się o nich, gdy rozpoczęła się akcja zbierania podpisów. Nie mieliśmy na temat żadnej wiedzy – podkreśla radny Robert Petka.  – Zastanawiające jest, dlaczego zarząd powiatu trzymał tę sprawę w tajemnicy, choć takie kontrowersyjne decyzje powinny być konsultowane ze społeczeństwem. To jest absolutnie niedopuszczalne.

Sześciu radnych z Klubu „Uczciwy Samorząd, w tym Ryszard Drozdalski, Marek Małecki, Robert Petka, Józef Orłowski, Jan Stelmach i Ryszard Wysata wystąpiło dzisiaj z wnioskiem dotyczącym zwołania w tej sprawie sesji Rady Powiatu Leskiego. Wnioskodawcy zaproponowali, by sesja odbyła się w dniu 3 czerwca, o godz. 17, tak by mogli w niej uczestniczyć wszyscy zainteresowani tematem mieszkańcy miasta i powiatu.

źródło: Lesko24.pl

27-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)