REKLAMA
REKLAMA

Marszałek województwa zatrzymany w związku z podejrzeniem o korupcję!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak podało Radio Rzeszów zatrzymany został marszałek województwa podkarpackiego Mirosław K. w związku ze śledztwem, które prowadzone jest przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie.

Decyzję o zatrzymaniu podjęła Prokuratura Apelacyjna w Lublinie, gdzie wczoraj marszałek był przesłuchiwany. Jak informuje RRz wiadomość o zatrzymaniu potwierdził zastępca prokuratury apelacyjnej Andrzej Markowski.

Marszałkowi prawdopodobnie przedstawiono trzy zarzuty korupcyjne.

W połowie lutego b.r. agenci CBA przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie oraz w rzeszowskim mieszkaniu marszałka. Przeszukanie miało związek  z postępowaniem dotyczącym dotacji w latach 2011-2012, polityki zatrudnienia, przetargów i wyjazdów zagranicznych zarządu województwa.


53-letni Mirosław K. (PSL) od 2010  roku pełni funkcję marszałka województwa podkarpackiego. Od 2007 do 2010 roku był wojewodą podkarpackim.

Ukończył studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2002 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii. W 1996 był stypendystą Uniwersytetu Georgetown.

W latach 1990-1999 pełnił funkcję dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Przemyślu. Od 2002 do 2005 roku był wicekuratorem, następnie przez rok wicemarszałkiem województwa. Od 2000 roku wykłada w szkołach wyższych, w tym na Uniwersytecie Rzeszowskim.

W 2004 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego, a w latach 2005 i 2007 do Sejmu. Do 2007 roku zasiadał także w sejmiku podkarpackim. W wyborach w 2010 roku ponownie uzyskał mandat radnego województwa.

Mirosław K. jest odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, który otrzymał w  2012 roku oraz wyróżniony tytułami honorowego obywatela Ropczyc, Lubaczowa i Cieszanowa.

 

 

 

 

23-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)