REKLAMA
REKLAMA

Marszałek województwa zatrzymany w związku z podejrzeniem o korupcję!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak podało Radio Rzeszów zatrzymany został marszałek województwa podkarpackiego Mirosław K. w związku ze śledztwem, które prowadzone jest przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie.

Decyzję o zatrzymaniu podjęła Prokuratura Apelacyjna w Lublinie, gdzie wczoraj marszałek był przesłuchiwany. Jak informuje RRz wiadomość o zatrzymaniu potwierdził zastępca prokuratury apelacyjnej Andrzej Markowski.

Marszałkowi prawdopodobnie przedstawiono trzy zarzuty korupcyjne.

W połowie lutego b.r. agenci CBA przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie oraz w rzeszowskim mieszkaniu marszałka. Przeszukanie miało związek  z postępowaniem dotyczącym dotacji w latach 2011-2012, polityki zatrudnienia, przetargów i wyjazdów zagranicznych zarządu województwa.


53-letni Mirosław K. (PSL) od 2010  roku pełni funkcję marszałka województwa podkarpackiego. Od 2007 do 2010 roku był wojewodą podkarpackim.

Ukończył studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2002 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii. W 1996 był stypendystą Uniwersytetu Georgetown.

W latach 1990-1999 pełnił funkcję dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Przemyślu. Od 2002 do 2005 roku był wicekuratorem, następnie przez rok wicemarszałkiem województwa. Od 2000 roku wykłada w szkołach wyższych, w tym na Uniwersytecie Rzeszowskim.

W 2004 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego, a w latach 2005 i 2007 do Sejmu. Do 2007 roku zasiadał także w sejmiku podkarpackim. W wyborach w 2010 roku ponownie uzyskał mandat radnego województwa.

Mirosław K. jest odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, który otrzymał w  2012 roku oraz wyróżniony tytułami honorowego obywatela Ropczyc, Lubaczowa i Cieszanowa.

 

 

 

 

23-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)