REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych EKOGALA 2013

RZESZÓW / PODKARPACIE. W dniach 24 – 26 maja na Podpromiu w Rzeszowie odbędą się Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych – EKOGALA 2013. W imprezie wezmą udział producenci żywności posiadający certyfikaty ekologiczne oraz firmy świadczące usługi dla branży ekologicznej, instytucje finansowe i inni.

Misją targów EKOGALA jest integracja środowiska ekologicznych producentów rolnych, przetwórców, konsumentów i dystrybutorów żywności ekologicznej z Polski oraz innych krajów.

Targi są doskonałą okazją do nawiązania współpracy i zawarcia korzystnych kontraktów. Przyczyniają się one także do promowania produktów ekologicznych oraz zachęcają producentów do podejmowania dalszych inicjatyw na rzecz rozwoju ekologii, nie tylko na terenie Województwa Podkarpackiego, ale również całego kraju. Co roku EKOGALĘ odwiedza kilka tysięcy mieszkańców Podkarpacia oraz turystów i gości.

Targom EKOGALA – jak co roku – towarzyszyć będą konferencje naukowe, liczne prezentacje, degustacje, konkursy z cennymi nagrodami. W czasie Targów odbędzie się Europejski Konkurs Kulinarny, w którym wezmą udział uczniowie szkół gastronomicznych.
Bardzo ważnym przesłaniem Targów jest próba „zaszczepienia” ekologii oraz ekologicznego stylu życia wśród najmłodszych konsumentów. To z myślą o nich – przyszłych, wymagających klientach – pomyślano, organizując konkursy plastyczne: „Mały ekolog. Tajemniczy świat pszczół” (konkurs dla przedszkolaków i uczniów zerówek) konkurs plastyczny „Mój ekologiczny świat pszczół. W świecie pszczół” (dla uczniów klas od I do III) oraz „Zdrowy styl życia. O korzyściach płynących z miodów” (dla uczniów klas od IV do VI szkoły podstawowej).

Uczniowie i nauczyciele z terenu całego województwa podkarpackiego wraz z opiekunami wezmą także udział w seminarium na temat: „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Z kolei uczniowie gimnazjów z Podkarpacia będą brać udział w seminarium na temat „Korzystnego wpływu pszczół na środowisko naturalne i życie człowieka”. W trakcie „Ekogali” nastąpi podsumowanie i wręczenie nagród w wojewódzkich konkursach o tematyce ekologicznej: „Trzymaj formę”. Dary ekologicznej pasieki dla ludzi i środowiska.” – (konkurs na prezentację multimedialną) „Wartości odżywcze i lecznicze produktów pszczelich.” – (konkurs na komiks). W warsztatach wezmą udział uczniowie z gimnazjów z Podkarpacia, łącznie około 300 osób.

W tegorocznych Targach „Ekogala” bierze udział blisko 100 wystawców głównie z Polski, a także Czech (Kraj Zlinski), Włoch, Grecji oraz Chorwacji.

źródło: serwis informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa

23-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)