REKLAMA
REKLAMA

Młodzi nie zapominają o historii Polski. 18 inscenizacji na sanockim Rynku (FILM, ZDJĘCIA)

Młodzi nie zapominają o historii Polski. 18 inscenizacji na sanockim Rynku (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 18 reprezentacji ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w V Młodzieżowej Paradzie Niepodległości, która dzisiaj odbyła się na sanockim Rynku.

Młodzi ludzie przedstawiali swoją wizję wybranego fragmentu z dziejów Polski. W paradzie wzięły udział reprezentacje ze szkół podstawowych: z SP w Jaćmierzu, z SP 3 w Sanoku, SP 4 w Sanoku, z SP w Tarnawie Dolnej,  z SP w Czaszynie, SP 1, SP 2, SP 6 i Zespół Szkół we Trepczy. Gimnazja reprezentowali uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Sanoku. Bardzo licznie dopisały reprezentacje ze szkół średnich. Na sanockim Rynku można było podziwiać występy uczniów ZS nr 4,  ZS nr 1, ZS nr 5, ZS nr 2 i ZS nr 3. Oczywiście nie zabrakło sanockich liceów: „jedynki” i „dwójki”.

Paradzie towarzyszył konkurs na najatrakcyjniejsze historyczne widowisko. Uczniowie i ich opiekunowie wykazali się, jak zwykle, ogromną kreatywnością. Jednakże jury najwyżej oceniło wysiłki Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. Drugie miejsce zajęło II LO, a trzecie I LO. Wśród szkół podstawowych i gimnazjów palmę pierwszeństwa zdobyła SP w Tarnawie Dolnej, przed Zespołem Szkół w Trepczy i SP nr 2.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony  wysokim poziomem inscenizacji i pomysłowością reprezentacji. Pod tym względem parada rozwija się z roku na rok – ocenia Piotr Mazur, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Po zakończeniu inscenizacji pochód rycerzy, powstańców, żołnierzy, bojowników przeszedł ulicami Sanoka: 3 maja, Kościuszki, Mickiewicza i Zamkową , by pod pomnikiem „Synom Ziemi sanockiej” złożyć kwiaty.

02-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)