REKLAMA
REKLAMA

Młodzież z Sanoka zasiądzie w ławach poselskich

SANOK / PODKARPACIE. 22 kwietnia br. ogłoszona została lista posłów i posłanek XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Młodzi parlamentarzyści, aby zasiąść w ławach poselskich musieli zorganizować i przeprowadzić debatę na temat ekorozwoju, a następnie przygotować sprawozdanie, które podlegało ocenie w czterech kategoriach konkursowych.

W naszym województwie pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy pierwszej z Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku Justyna Biłas i Kamila Misiura, natomiast trzecie – Karolina Gaweł i Klaudia Konieczna również z Ekonomika.

Parlamentarzystki oprócz udziału w sesji 1 czerwca będą uczestniczyły w obradach komisji problemowej 11 i 12 maja.

Na platformie Sejmu Dzieci i Młodzieży zarejestrowało się 599 zespołów, a 230 weźmie udział w obradach 1 czerwca 2013 r.; 26 zespołów będzie uczestniczyć w pracach komisji problemowej przygotowującej obrady XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży .

Sanok będzie miał w tym roku 8 parlamentarzystów cztery osoby z Zespołu Szkół nr 1 i po dwie osoby z I i II Liceum Ogólnokształcącego.

źródło: materiały nadesłane

foto: Wikimedia / Lowdown

25-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)