REKLAMA
REKLAMA

Młodzież z Sanoka zasiądzie w ławach poselskich

SANOK / PODKARPACIE. 22 kwietnia br. ogłoszona została lista posłów i posłanek XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Młodzi parlamentarzyści, aby zasiąść w ławach poselskich musieli zorganizować i przeprowadzić debatę na temat ekorozwoju, a następnie przygotować sprawozdanie, które podlegało ocenie w czterech kategoriach konkursowych.

W naszym województwie pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy pierwszej z Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku Justyna Biłas i Kamila Misiura, natomiast trzecie – Karolina Gaweł i Klaudia Konieczna również z Ekonomika.

Parlamentarzystki oprócz udziału w sesji 1 czerwca będą uczestniczyły w obradach komisji problemowej 11 i 12 maja.

Na platformie Sejmu Dzieci i Młodzieży zarejestrowało się 599 zespołów, a 230 weźmie udział w obradach 1 czerwca 2013 r.; 26 zespołów będzie uczestniczyć w pracach komisji problemowej przygotowującej obrady XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży .

Sanok będzie miał w tym roku 8 parlamentarzystów cztery osoby z Zespołu Szkół nr 1 i po dwie osoby z I i II Liceum Ogólnokształcącego.

źródło: materiały nadesłane

foto: Wikimedia / Lowdown

25-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)