REKLAMA
REKLAMA

Motolotnia środkiem transportu przemytników

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mieszkańców Podkarpacia na „gorącym uczynku”- podjęcia wyrzuconych z motolotni pakunków z papierosami. Łącznie zrzucono z motolotni około 10 tys. paczek ukraińskich papierosów.

 

O nowym kanale przerzutowym funkcjonariusze wiedzieli już od jakiegoś czasu, cały czas zbierano informację i trwały czynności operacyjno-rozpoznawcze.

Wyrzut kontrabandy miał miejsce na polu uprawnym niedaleko Bobrówki k. Jarosławia, 26 km od granicy polsko-ukraińskiej. Dokonano go o godzinie 01.00 w nocy, stąd też mężczyźni oznaczyli wcześniej teren stawiając na ziemi skierowane w górę, świecące latarki.

W trakcie wyrzutu, pilot motolotni zniżył lot do ok. 100 metrów, a następnie zawrócił i odleciał na Ukrainę.

Straż Graniczna natychmiast powiadomiła ukraińskie służby graniczne oraz właściwą jednostkę Sił Powietrznych RP.

Zatrzymani mężczyźni ( w wieku 24 i 27 lat) posiadali przy sobie paralizator, GPS , a w samochodzie specjalnie gwoździe (zaspawane w formie  gwiazdek), które rzucone pod koła pojazdu – przebijają opony.

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali przeszukania ich posesji. W wynajętym garażu w m. Jarosław ujawniono dodatkowo  6 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu. Łączną wartość kontrabandy oszacowano na 170 tysięcy złotych.

Mężczyznom postawiono już zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Sprawę prowadzą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Straży Graniczna w dalszym ciągu prowadzi szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych i nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Także ukraińskie służby graniczne, po swojej stronie, prowadzą intensywne działania mające na celu ustalenie osób zaangażowanych w proceder. Obie służby pozostają w kooperacji.

 

źródło: BiOSG

27-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)