REKLAMA

Nagroda PRO PUBLICO BONO dla Ośrodka „Caritasu” w Myczkowcach

MYCZKOWCE / PODKARPACIE. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Lesku Ośrodek Caritas w Myczkowcach otrzymał prestiżową nagrodę PRO PUBLICO BONO. To pierwsza tego rodzaju nagroda dla instytucji z Bieszczadów.

Nagroda ma charakter honorowy, jednak laureaci otrzymali także nagrody finansowe ufundowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny w Myczkowcach, prowadzony przez Caritas Archidiecezji Rzeszowskiej, otrzymał Nagrody Pro Publico Bono „Samorządność dla solidarności” im. Mirosława Dzielskiego. Ogłoszenie werdyktu Kapituły odbyło się 10 czerwca 2013 roku w Collegium Maius UJ w Krakowie.

Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny w Myczkowcach (woj. podkarpackie) funkcjonuje od 19 lat.
– Ośrodek jest ogólnie dostępny, ale w sposób szczególny służy ubogim, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Jest on przykładem budowania więzi między ludźmi. Można bez przesady powiedzieć, że jest to perła w diademie szlachetnych działań prowadzonych przez rzeszowską Caritas. Ta placówka Kościoła katolickiego otwarta jest też na osoby innych wyznań – mówił podczas uzasadnienia werdyktu jury były sędzia Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień.

Kapituła Nagrody przyznała także cztery wyróżnienia w konkursie na Nagrodę Pro Publico Bono „Samorządność dla solidarności” im. Mirosława Dzielskiego: Fundacji Gębiczyn (Gębiczyn niedaleko Czarnkowa, woj. wielkopolskie) za prowadzenie Centrum Praktyk Kulturalnych i Integracji Społecznej – Partnerstwo i pasja; Chrześcijańskiemu Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” w Krakowie – za całokształt działalności; Rodzinie Blicharskich (w partnerstwie z Fundacją Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego i Biblioteką Jagiellońską)- za stworzenie Archiwum Tarnopolskiego; Fundacji Orszak Trzech Króli z Warszawy za organizację Orszaku Trzech Króli.

Wręczenie nagród było elementem obchodzonych przez Fundację Pro Publico Bono Dni Dziedzictwa Jana Pawła II.

Nagroda Pro Publico Bono przyznawana jest od 1999 r. Inicjatorem zorganizowania konkursu dla uczczenia 10. rocznicy odzyskania wolności był ówczesny premier Jerzy Buzek. Od tamtego czasu konkurs, którego celem jest promowanie aktywności obywatelskiej, co roku przeprowadza Fundacja Pro Publico Bono.

Od 2011 r. tematem przewodnim Nagrody Pro Publico Bono jest „Samorządność dla solidarności.”

źródło: Starostwo Powiatowe w Lesku i Fundacja Pro Publico Bono

17-06-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.