REKLAMA
REKLAMA

Niedzielne rodzinne popołudnie

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę 23 czerwca Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku zorganizowała VIII Rodzinną Biesiadę za Sanem. W tym roku odbyła się pod hasłem: „EKO odzyskiwanie – dobre działanie”.  Na imprezę, która odbyła się przy szkole, przybyły całe rodziny, nie zabrakło również przyjaciół i sympatyków szkoły.

Biesiadę rozpoczęto od złożenia życzeń wszystkim Tatusiom z okazji Dnia Ojca. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały taneczny prezent. Zaprezentowały 3 tańce ludowe.

W organizację imprezy włączyli się wszyscy pracownicy szkoły oraz Rada Dzielnicy Olchowce i Rodzice, a ponadto mnóstwo instytucji i sponsorów. Życzliwość wszystkich przerosła oczekiwania.

Dzięki temu na biesiadzie znalazło się wiele atrakcji, m. in. pokazy sprzętu i umiejętności Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Olchowiec, Policji oraz pokazy medyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy przygotowane przez uczniów Policealnej Szkoły Medycznej im. Anny Jenke w Sanoku. Wielkim powodzeniem cieszył się pokaz pracy drwali i pilarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Brzozów. Przedstawiciele Nadleśnictwa z Ustrzyk Dolnych rozdawali krzewy kłokoczki.

Były też występy estradowe w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego „Marakasy” oraz pokaz talentów muzycznych i wokalnych uczniów, którzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Gościnnie wystąpiły solistki z Gimnazjum nr 4 w Sanoku, akordeonista Michał oraz Kapela Ludowa „Lisznianie”. Do tańca przygrywał zespół „Raz Dwa Raz”.

Dużym powodzeniem cieszył się występ akrobatów z grupy „Air Born Sanok” i UKS Spartanie Zahutyń, a także żywiołowy pokaz Zumby w wykonaniu K. Dembickiej.

Na boisku szkolnym odbył się również II Rodzinny Turniej Sportowy, w którym wzięło udział 5 rodzin. Wykazały się one dużą sprawnością ruchową i współpracą zespołową.

W efekcie rozgrywek sportowych I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła Rodzina Sieniawskich z córką Emilką. Wszystkie rodziny biorące udział w turnieju otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Najmłodsi uczestnicy biesiady korzystali z dmuchanej zjeżdżalni i trampoliny, a J. Kurkarewicz i A. Niemiec – Kenar upiększały im twarze ślicznymi malunkami.

Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska porad kosmetycznych, dietetyczki i masażystki przygotowane przez A. Łapiszczak i Studio Odnowy Biologicznej Vacu Activ prowadzone przez Martę Mielecką.

Dzieci mogły sprawdzić swoje wiadomości z ekologii na stoisku „EKO – konkursy”.  W nagrodę otrzymały symboliczne nagrody.
Na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowo – sprawnościowe pod hasłem „Jestem przedszkolakiem – będę olimpijczykiem”. W rozgrywkach udział wzięły przedszkolaki z grupy A i B oraz zaproszone dzieci ze SP nr 1 w Sanoku. I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły nr 6 zdobyły przedszkolaczki z oddziału przedszkolnego „A” naszej szkoły. Wszystkie dzieci otrzymały medale i upominki ufundowane przez sponsorów.

Została przeprowadzona zbiórka elektrośmieci. Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, Ziemowit Borowczak Wiceburmistrz Miasta Sanoka oraz Andrzej Krzysik członek zarządu SPGK wzięli udział w debacie na temat „Czy nasze miasto jest przyjazne środowisku?”. Debatę prowadził Michał Bąk, dziennikarz esanok.

W powietrzu unosił się smakowity aromat bigosu i smażonych kiełbasek przygotowanych i serwowanych przez pana Staszka i panie z obsługi szkoły.

Można było kupić przepyszne ciasto przygotowane przez Radę Rodziców szkoły.

A panie z Koła Gospodyń z Bykowiec rozpieszczały swoimi potrawami. Obsługę gastronomiczną zapewniła niezawodna Firma Pe – Po Biała Góra.
Przez cały czas trwania Biesiady można było oglądać wystawy ekologiczne i kupić prace dzieci.

W trakcie imprezy trwała kwesta. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci i zakup naczyń jednorazowych. Całkowity dochód z imprezy wyniósł 9.196,00 zł, w tym indywidualne wpłaty sponsorów – 6.200,00 zł oraz zbiórka do puszek (sprzedaż prac dzieci, cegiełki, sprzedaż bigosu i kiełbasek, malowanie twarzy, datek Koła Gospodyń) – 2.996,00 zł.

Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom, przedstawicielom Rady Dzielnicy Olchowce, indywidualnym sponsorom, darczyńcom i sympatykom szkoły, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu VIII Rodzinnej Biesiady za Sanem i liczą na dalszą współpracę.

materiały nadesłane

26-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)