REKLAMA
REKLAMA

Niedzielne rodzinne popołudnie

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę 23 czerwca Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku zorganizowała VIII Rodzinną Biesiadę za Sanem. W tym roku odbyła się pod hasłem: „EKO odzyskiwanie – dobre działanie”.  Na imprezę, która odbyła się przy szkole, przybyły całe rodziny, nie zabrakło również przyjaciół i sympatyków szkoły.

Biesiadę rozpoczęto od złożenia życzeń wszystkim Tatusiom z okazji Dnia Ojca. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały taneczny prezent. Zaprezentowały 3 tańce ludowe.

W organizację imprezy włączyli się wszyscy pracownicy szkoły oraz Rada Dzielnicy Olchowce i Rodzice, a ponadto mnóstwo instytucji i sponsorów. Życzliwość wszystkich przerosła oczekiwania.

Dzięki temu na biesiadzie znalazło się wiele atrakcji, m. in. pokazy sprzętu i umiejętności Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Olchowiec, Policji oraz pokazy medyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy przygotowane przez uczniów Policealnej Szkoły Medycznej im. Anny Jenke w Sanoku. Wielkim powodzeniem cieszył się pokaz pracy drwali i pilarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Brzozów. Przedstawiciele Nadleśnictwa z Ustrzyk Dolnych rozdawali krzewy kłokoczki.

Były też występy estradowe w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego „Marakasy” oraz pokaz talentów muzycznych i wokalnych uczniów, którzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Gościnnie wystąpiły solistki z Gimnazjum nr 4 w Sanoku, akordeonista Michał oraz Kapela Ludowa „Lisznianie”. Do tańca przygrywał zespół „Raz Dwa Raz”.

Dużym powodzeniem cieszył się występ akrobatów z grupy „Air Born Sanok” i UKS Spartanie Zahutyń, a także żywiołowy pokaz Zumby w wykonaniu K. Dembickiej.

Na boisku szkolnym odbył się również II Rodzinny Turniej Sportowy, w którym wzięło udział 5 rodzin. Wykazały się one dużą sprawnością ruchową i współpracą zespołową.

W efekcie rozgrywek sportowych I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła Rodzina Sieniawskich z córką Emilką. Wszystkie rodziny biorące udział w turnieju otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Najmłodsi uczestnicy biesiady korzystali z dmuchanej zjeżdżalni i trampoliny, a J. Kurkarewicz i A. Niemiec – Kenar upiększały im twarze ślicznymi malunkami.

Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska porad kosmetycznych, dietetyczki i masażystki przygotowane przez A. Łapiszczak i Studio Odnowy Biologicznej Vacu Activ prowadzone przez Martę Mielecką.

Dzieci mogły sprawdzić swoje wiadomości z ekologii na stoisku „EKO – konkursy”.  W nagrodę otrzymały symboliczne nagrody.
Na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowo – sprawnościowe pod hasłem „Jestem przedszkolakiem – będę olimpijczykiem”. W rozgrywkach udział wzięły przedszkolaki z grupy A i B oraz zaproszone dzieci ze SP nr 1 w Sanoku. I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły nr 6 zdobyły przedszkolaczki z oddziału przedszkolnego „A” naszej szkoły. Wszystkie dzieci otrzymały medale i upominki ufundowane przez sponsorów.

Została przeprowadzona zbiórka elektrośmieci. Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, Ziemowit Borowczak Wiceburmistrz Miasta Sanoka oraz Andrzej Krzysik członek zarządu SPGK wzięli udział w debacie na temat „Czy nasze miasto jest przyjazne środowisku?”. Debatę prowadził Michał Bąk, dziennikarz esanok.

W powietrzu unosił się smakowity aromat bigosu i smażonych kiełbasek przygotowanych i serwowanych przez pana Staszka i panie z obsługi szkoły.

Można było kupić przepyszne ciasto przygotowane przez Radę Rodziców szkoły.

A panie z Koła Gospodyń z Bykowiec rozpieszczały swoimi potrawami. Obsługę gastronomiczną zapewniła niezawodna Firma Pe – Po Biała Góra.
Przez cały czas trwania Biesiady można było oglądać wystawy ekologiczne i kupić prace dzieci.

W trakcie imprezy trwała kwesta. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci i zakup naczyń jednorazowych. Całkowity dochód z imprezy wyniósł 9.196,00 zł, w tym indywidualne wpłaty sponsorów – 6.200,00 zł oraz zbiórka do puszek (sprzedaż prac dzieci, cegiełki, sprzedaż bigosu i kiełbasek, malowanie twarzy, datek Koła Gospodyń) – 2.996,00 zł.

Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom, przedstawicielom Rady Dzielnicy Olchowce, indywidualnym sponsorom, darczyńcom i sympatykom szkoły, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu VIII Rodzinnej Biesiady za Sanem i liczą na dalszą współpracę.

materiały nadesłane

26-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)