REKLAMA
REKLAMA

Julian Tuwim w Ekonomiku

SANOK/PODKARPACIE Miesiąc czerwiec to radosny czas dla dzieci bo słońce, mnóstwo zabawy i wkrótce wakacje. Wielką niespodziankę miały przedszkolaki z „sanockiej 3”. W Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku odbyła się uroczystość „Sanocka Tuwimiada” zorganizowana dla dzieci z grup: VI, VII, VIII Przedszkola nr 3 w Sanoku z okazji Roku Tuwima.

Przedszkolaki miały możliwość podziwiać występy artystyczne w wykonaniu starszych „koleżanek i kolegów z ekonomika”. Uczniowie ZS Nr 1 prezentowali wiersze Tuwima. Poziom występów teatralnych podnosiła scenografia, stroje wykonawców, wspaniała atmosfera i muzyka przygotowana dla dzieci. W trakcie imprezy pomiędzy prezentacjami utworów przedszkolaki zapraszane były do pląsów i zabaw przy muzyce. Dzieci świetnie się bawiły, tym bardziej, że razem z nimi tańczyli bohaterowie bajek Juliana Tuwima.
W trakcie wspaniałej zabawy na sali gimnastycznej przedszkolaki wysłuchały wierszy czytanych przez zaproszonych gości.
Bajki czytali:
Sebastian Niżnik – Starosta Powiatu Sanockiego, Zofia Krzanowska – naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, Irena Penar – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Małgorzata Pietrzycka – Dyrektor Przedszkola nr 3 w Sanoku, Dyrekcja i nauczyciele ZS Nr 1 w Sanoku.

Pani Dyrektor ZS nr 1 M. Pospolitak rozstrzygnęła konkurs plastyczny i wręczyła nagrody laureatom. Wyniki konkursu plastycznego – prace uczniów ZS nr 1 :
I miejsce – Noemi Tutka
II miejsce – Zuzanna Kotulska
III miejsce – Patrycja Kwolek
Wyróżnienia uzyskali: Zuzanna Kotulska, Anita Olearczyk i Katarzyna Bogusz.

Kolejną wspaniałą niespodzianką dla przedszkolaków był słodki „bajkowy” poczęstunek – piękny i smaczny tort „Lokomotywa wraz z wagonami”, wprost z wiersza Juliana Tuwima. Tort upieczony został przez uczniów i nauczycieli ZS Nr 1 w Sanoku.

Organizatorami „ Sanockiej Tuwimiady” i konkursu plastycznego były panie: Zofia Liput i Agnieszka Kutiak – nauczycielki języka polskiego w ZS nr 1 w Sanoku. Uroczystość sfinansowana została z pieniędzy pozyskanych przez Stowarzyszenie „Sanocki Ekonomik” w ramach konkursu na realizację zadania publicznego dotowanego przez Powiat Sanocki.

Przedszkolaki miały super zabawę za którą bardzo dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom
i uczniom ZS nr 1 w Sanoku zaangażowanym w organizację święta.

materiał nadesłany


26-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)