REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Julian Tuwim w Ekonomiku

SANOK/PODKARPACIE Miesiąc czerwiec to radosny czas dla dzieci bo słońce, mnóstwo zabawy i wkrótce wakacje. Wielką niespodziankę miały przedszkolaki z „sanockiej 3”. W Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku odbyła się uroczystość „Sanocka Tuwimiada” zorganizowana dla dzieci z grup: VI, VII, VIII Przedszkola nr 3 w Sanoku z okazji Roku Tuwima.

Przedszkolaki miały możliwość podziwiać występy artystyczne w wykonaniu starszych „koleżanek i kolegów z ekonomika”. Uczniowie ZS Nr 1 prezentowali wiersze Tuwima. Poziom występów teatralnych podnosiła scenografia, stroje wykonawców, wspaniała atmosfera i muzyka przygotowana dla dzieci. W trakcie imprezy pomiędzy prezentacjami utworów przedszkolaki zapraszane były do pląsów i zabaw przy muzyce. Dzieci świetnie się bawiły, tym bardziej, że razem z nimi tańczyli bohaterowie bajek Juliana Tuwima.
W trakcie wspaniałej zabawy na sali gimnastycznej przedszkolaki wysłuchały wierszy czytanych przez zaproszonych gości.
Bajki czytali:
Sebastian Niżnik – Starosta Powiatu Sanockiego, Zofia Krzanowska – naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, Irena Penar – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Małgorzata Pietrzycka – Dyrektor Przedszkola nr 3 w Sanoku, Dyrekcja i nauczyciele ZS Nr 1 w Sanoku.

Pani Dyrektor ZS nr 1 M. Pospolitak rozstrzygnęła konkurs plastyczny i wręczyła nagrody laureatom. Wyniki konkursu plastycznego – prace uczniów ZS nr 1 :
I miejsce – Noemi Tutka
II miejsce – Zuzanna Kotulska
III miejsce – Patrycja Kwolek
Wyróżnienia uzyskali: Zuzanna Kotulska, Anita Olearczyk i Katarzyna Bogusz.

Kolejną wspaniałą niespodzianką dla przedszkolaków był słodki „bajkowy” poczęstunek – piękny i smaczny tort „Lokomotywa wraz z wagonami”, wprost z wiersza Juliana Tuwima. Tort upieczony został przez uczniów i nauczycieli ZS Nr 1 w Sanoku.

Organizatorami „ Sanockiej Tuwimiady” i konkursu plastycznego były panie: Zofia Liput i Agnieszka Kutiak – nauczycielki języka polskiego w ZS nr 1 w Sanoku. Uroczystość sfinansowana została z pieniędzy pozyskanych przez Stowarzyszenie „Sanocki Ekonomik” w ramach konkursu na realizację zadania publicznego dotowanego przez Powiat Sanocki.

Przedszkolaki miały super zabawę za którą bardzo dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom
i uczniom ZS nr 1 w Sanoku zaangażowanym w organizację święta.

materiał nadesłany


26-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)