REKLAMA
REKLAMA

Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany

BRZEGI DOLNE / PODKARPACIE. Wczoraj w Brzegach Dolnych patrol ustrzyckiej drogówki zatrzymał kierującego motocyklem 38-letniego mieszkańca gm. Ustrzyki Dolne, znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja apeluje o szczególną ostrożność w czasie, kiedy na drogach pojawia się coraz więcej motocykli.

Policjanci ostrzegają: że motocykliści za błąd na drodze płacą zdecydowanie wyższą cenę niż kierowcy samochodów. W chwili wypadku drogowego, a nawet niegroźnie wyglądającej stłuczki, motocyklista często doznaje poważnych urazów, ponieważ chroniony jest właściwie tylko przez kask i skórzany kombinezon. Kierowcę samochodu chroni m.in. karoseria, pasy bezpieczeństwa, poduszka powietrzna, dlatego przypominamy jak ważne jest patrzenie kierowców w lusterka!

Jazda na motcyklu to wspaniała przygoda, dająca bardzo wiele radości. Jednocześnie wymaga od kierujących ogromnej dojrzałości i odpowiedzialności. Możliwość szybkiego wyprzedzania i towarzysząca temu adrenalina powoduje, że niektórzy młodzi motocykliści przekraczają ograniczenia prędkości i stwarzają niebezpieczne sytuacje na drodze. To głównie młodzi kierowcy są uczestnikami wypadków na motocyklach. Profilaktyka w tym zakresie prowadzona jest przy okazji wszelkiego rodzaju zlotów.

Niestety część wypadków powodują również kierowcy samochodów. Przyzwyczajeni do tego, że są w zdecydowanej większości zapominają o innych. Większość jednośladów ma sporą moc i ogromne przyśpieszenie. Kierowca samochodu może się nie spostrzec, a już obok niego będzie motocykl. Dlatego tak ważne jest, aby wszelkie manewry skrętu czy zmiany pasa ruchu poprzedzić nie jednym, a kilkakrotnym spojrzeniem w lusterko oraz dodatkowo obejrzeniem się przez ramię. To jedyna metoda by uniknąć zderzenia z motocyklem. Trzeba pamiętać, że nawet delikatne otarcie samochodu o motocykl może spowodować upadek motocyklisty, a skutki takiego zdarzenia mogą być fatalne.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

16-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)