REKLAMA
REKLAMA

,,Nigdy nie zapomnimy” – wystawa w 12 rocznicę ataku na Word Trade Center (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 7 września w Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej 12 rocznicy ataku terrorystycznego na Word Trade Center w Nowym Jorku.

Autorem zdjęć dokumentujących to tragiczne wydarzenie, które poprzez śmierć wielu Polaków w ruinach wież WTC w szczególny sposób dotknęło również nasz naród jest Marian Majowicz.

Dzięki staraniom Burmistrza Miasta Sanoka –  Wojciecha Blecharczyka oraz Regionu IPA Bieszczady wystawa ta zawitała do Sanoka, gdzie w gościnnych murach Gimnazjum nr 2 dostępna jest dla zwiedzających do 14 września br.

Uroczystość otwarcia zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta Sanoka – Wojciech Blecharczyk, autor i pomysłodawca wystawy – Marian Majowicz – Honorowy Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Rzeszowie, Przewodniczący Regionu IPA Bieszczady – Janusz Pleśniar, Prezes Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy W. P., Komendant Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz przedstawiciele władz samorządowych Sanoka i Leska. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się również Dyrektorzy i nauczyciele sanockich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczniowie Gimnazjum nr 2.

Po powitaniu zgromadzonych, odśpiewaniu hymnów państwowych Polski i USA głos zabrał autor wystawy, który po krótkim wprowadzeniu odczytał list komendanta NYPD dowodzącego akcją ratunkową w tych dramatycznych chwilach.

Następnie zaproszeni goście dokonali przecięcia wstęgi i otwarcia wystawy.

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w godzinach 12:00 – 18:00 do soboty 14 września br. Serdecznie zapraszamy w imieniu Autora, Organizatorów z ramienia Miasta Sanoka oraz Dyrekcji Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku.

materiały nadesłane


09-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)