REKLAMA
TORUS

Noce i dnie kultury pogranicza polsko-słowackiego

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Powiat Sanocki realizujący projekt „Noce i dnie kultury pogranicza polsko-słowackiego” serdecznie zaprasza do udziału w internetowym konkursie wiedzy o Ziemi Sanockiej, który rozpocznie się dnia 20 sierpnia 2013 r. na stronie internetowej powiatu.

Każdy, kto jako pierwszy i dwudziesty piąty udzieli właściwej odpowiedzi, otrzyma album „Galeria Zdzisława Beksińskiego” lub „Skarby Kultury Powiatu Sanockiego i Ziemi Sanockiej”.

W ostatnim dniu wakacji 1 września (niedziela) zapraszamy do udziału w „Bartniku Ziemi Sanockiej, który rozpocznie się o godz. 14 w amfiteatrze Muzeum Budownictwa Ludowego.

W programie m.in. :
-Tęcza Podkarpackich  Smaków – serwowana przez dziesięć Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Sanockiego,
– pszczelarze z Polski i Słowacji  z miodami o smakach dla każdego podniebienia,
– koncert zespołu ludowego i polskich zespołów folkowych,
– prelekcje o zdrowym żywieniu i leczniczych właściwościach miodu,
– konkurs na najlepszą nalewkę miodową i wypiek z miodu,
– zabawy dla dzieci konkursy dla dorosłych.

Już 12 września na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sanoku spektaklem teatralnym rozpoczynamy IV Noce Kultury Galicyjskiej. W następnych dniach- spotkania literackie, koncert jazzowy ,koncert muzyki klasycznej. Wręczenie nagród dla laureatów konkursu literackiego „Historie zwykłe i niezwykłe” i wiedzy o Ziemi Sanockiej”. Na zakończenie 15 września plenerowy koncert „Sanockich Nadziei Wokalnych” – animowany przez Damiana Kurasza. Szczegółowe informacje już w sierpniu. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Zapraszamy!

“Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013”.

tekst sponsorowany
29-07-2013