REKLAMA
REKLAMA

Nowe nazwy ulic w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Radni Miasta Sanoka uchwalili nowe nazwy dla 7 ulic. To kolejny krok do uporządkowania przestrzeni miejskiej w kwestii jej nazewnictwa, wynikający z realizacji ustawy o geodezji i kartografii.

Nowo nazwane ulice są drogami wewnętrznymi, prowadzącymi do osiedli domków jednorodzinnych w dzielnicy Olchowce. Część nowych nazw ulic porządkuje nazewnictwo w rejonie ulic: Łącznej i Turystycznej, a pozostałe nazywają ulice jeszcze nienazwane.

Nowo nazwane ulice Piękna i Bracka położone są równolegle do siebie pomiędzy ul. Przemyską (będącą częścią drogi krajowej nr 28), a Zagumienną. Ulica między ul. Przemyską a Łączną otrzymała nazwę Krótka. Droga od ul. Przemyskiej w kierunku północnym to ul. Urocza, zaś w kierunku południowo-zachodnim to Strażacka. Szósta z nowo nazwanych ulic – Olchowiecka, zlokalizowana jest pomiędzy ulicami Spacerową i Turystyczną, zaś ostatnia – ul. Mała, pomiędzy ulicami Turystyczną i Sienną.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

18-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)