REKLAMA
REKLAMA

Nowe nazwy ulic w trzech dzielnicach Sanoka

SANOK / PODKARPACIE. Radni miasta Sanoka wyrazili zgodę na nadanie nowych nazw ulicom w Sanoku, które ich jeszcze nie posiadają. Tym razem proces porządkowania przestrzeni toponimicznej miasta objął fragmenty dzielnic Olchowce, Dąbrówka i Posada.

W dzielnicy Olchowce nazwy zyskały cztery ulice będące drogami wewnętrznymi. Dwie z nich zlokalizowane od ulicy Przemyskiej w kierunku południowym otrzymały nazwy: Podmiejska i Kawaleryjska, trzecia od ul. Przemyskiej w kierunku północnym to Prosta. Natomiast droga wydzielona z ul. Siennej zyskała nazwę Deszczowa.
Na Dąbrówce radni uchwalili, iż nienazwane jeszcze drogi, będą to: ul. Gołębia (umiejscowiona od ul. Kruczej w kierunku zachodnim) oraz Jastrzębia (od ul. Gołębiej w kierunku północnym, a następnie w kierunku wschodnim). Nawiązują one tematycznie do istniejących w tym rejonie nazw ulic związanych z gatunkami ptaków.
Nowy zbiór ulic powiązanych nazwami odmiejscowymi zapoczątkowała natomiast ul. Ustrzycka w dzielnicy Posada. Jest ona usytuowana od ul. Leszka Kawczyńskiego w kierunku południowym.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

01-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)