REKLAMA
TORUS

Nowi kaprale Straży Granicznej w Bieszczadach

SANOK / PODKARPACIE.  Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przyjął w swoje szeregi nowo mianowanych kaprali. Z 49 funkcjonariuszy aż 16 kobiet otrzymało pierwszy stopień w korpusie podoficerów. Wśród mianowanych jest także Sanoczanin Jarosław Pankiewicz, nazwany prymusem kursu.

W poniedziałek (29 bm.) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania na stopień kaprala.

Mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów uzyskało 49 funkcjonariuszy – wśród nich jest 16 kobiet. Od października 2012 roku do lipca 2013 roku świeżo upieczeni strażnicy graniczni zdobywali wiedzę w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Już wczoraj rozpoczęli oni służbę w poszczególnych placówkach Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Najwięcej osób zostało skierowanych do Placówki SG w Korczowej – 25 osób, gdyż część z nich w przyszłości będzie pełnić służbę w Budomierzu.

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG – płk SG Waldemar Skarbek pogratulował wczoraj wszystkim nowym funkcjonariuszom ukończenia kursu. Szczególne gratulacje skierowane były do kpr. SG Jarosława Pankiewicza – który został prymusem kursu.

Wszystkim nowym funkcjonariuszom życzymy wytrwałości w wykonywaniu obowiązków i sukcesów w rozpoczętej karierze zawodowej.

Źródło: BiOSG

31-07-2013
Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.