REKLAMA
REKLAMA

Nowy, darmowy parking w centrum miasta (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przy ul. Sobieskiego 14 powstają nowe miejsca parkingowe dla mieszkańców bloku. To odpowiedź na plany wprowadzenia strefy płatnego parkowania, która już wkrótce obejmie ulice w centrum miasta. Zakończenie prac zaplanowano na koniec października. Na nowym parkingu znajdzie się miejsce dla 22 samochodów. Koszt inwestycji przekroczył 40 tys. złotych.

Tomasz Sokołowski

Mimo bliskości parkingu wielopoziomowego, zarząd Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej zadecydował o stworzeniu dodatkowych miejsc parkingowych, które będą mogły być wykorzystywane przez mieszkańców bloku przy ul. Sobieskiego 14 nieodpłatnie. Jest to reakcja na zaplanowane przez miasto zmiany, dotyczące wprowadzenia systemu parkometrów na ulicach w centrum Sanoka.

Na terenach w pobliżu centrum brakuje wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Cały czas staramy się zwiększać ich ilość. Akurat zbiegły się terminy realizacji kanalizacji deszczowej przy ul. Sobieskiego 14 z finalizacją budowy parkingu wielopoziomowego. Przeprowadzane prace wpłynęły na stan tego obszaru. Postanowiliśmy wykorzystać okoliczności i zagospodarować miejsca, gdzie mieszkańcy bloku będą mogli bezpłatnie parkować swoje samochody – mówi Stanisław Milczanowski, prezes Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W ramach rekompensaty za ingerencję w tereny zielone podczas budowy parkingu wielopoziomowego, firma SKANSKA przekazała płyty meba, a Urząd Miasta krawężniki. Materiały te, posłużą jako elementy nowych miejsc parkingowych – dodaje prezes.

Spółdzielnia zastanawia się nad możliwością zamontowania rampy lub umieszczeniu łańcucha. Jak zapewnia prezes Milczanowski, zamontowanie tabliczek z rejestracjami nie jest brane pod uwagę.

Korzystanie z miejsc postojowych będzie bezpłatne dla mieszkańców bloku przy ul. Sobieskiego 14, którzy będą mieli wyłączność na parkowanie na tym terenie – zaznacza prezes SSM.

Na przystosowywanym do parkowania terenie zostanie postawiona również osłona śmietnikowa, w której znajdzie się 5 pojemników na odpady.

Koszt inwestycji to około 42 tys. złotych. Środki na realizację zabezpieczy SSM.

To nie koniec ulepszania parkingowej infrastruktury przez sanocką spółdzielnię. – Tego typu inwestycje zrealizowaliśmy już choćby przy ul. Kościuszki 41, czy ul. Jasnej. Każdego roku powiększamy obszary do parkowania o kilkadziesiąt miejsc i nadal będziemy kontynuować tę strategię – poskreśla Stanisław Milczanowski.

17-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)