REKLAMA
REKLAMA

O regionie Karpat na konferencji Parlamentu Europejskiego

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 24 października 2013 r., podczas ostatniego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata na temat strategii makroregionalnej dla Regionu Karpat.

W debacie tej głos zabrała Elżbieta Łukacijewska, która po raz kolejny zaapelowała o potrzebę stworzenia osobnej strategii właśnie dla tego regionu.
Dobra współpraca pomiędzy państwami, umiejętność zdefiniowania wspólnych problemów i szans jest najlepszym sposobem wykorzystania potencjału gospodarczego tych terenów – podkreśliła europoseł.

Elżbieta Łukacijewska dwukrotnie zgłaszała interpelację do Komisji Europejskiej w tej kwestii i ponawiając swój apel w trakcie debaty zwróciła się do Komisarze UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi:.
Panie Komisarzu – tylko działania, które będą oparte na budowaniu mostów miedzy poszczególnymi państwami Unii oraz Unią, jako całością i Ukrainą, uwarunkowane o narzędzie jakim jest Strategia dla Karpat, pozwolą na zrównoważony rozwój tej części Europy. Biedniejsze regiony bez takiego wsparcia nie będą w stanie dogonić Europy Zachodniej, natomiast Strategia dla Karpat jest szansą na harmonijny wzrost.

Niestety, Komisja Europejska stoi na stanowisku, które wyrażone zostało wcześniej w odpowiedzi na interpelację Poseł Elżbiety Łukacijewskiej
W najbliższej przyszłości Komisja nie planuje przeprowadzenia i opublikowania badań dotyczących potencjalnych nowych strategii makroregionalnych UE.

 

materiały nadesłane

24-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook