REKLAMA
REKLAMA

O sanockim torze lodowym w Sejmie

SANOK / PODKARPACIE. Przedstawiciele Sanoka wzięli udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, które odbyło się kilka dni temu w Warszawie w gmachu Sejmu. Jedna z omawianych kwestii dotyczyła łyżwiarstwa szybkiego.

Poruszane były sprawy działalności Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, jego wyników oraz problemów związanych z infrastrukturą sportową dla tej dyscypliny, możliwości zadaszania torów lodowych w Polsce. Obecni podczas obrad komisji: Marian Kurasz – zastępca Burmistrza Sanoka, Damian Delekta – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku oraz Romuald Kaszubowicz – prezes Podkarpackiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa złożyli propozycję, aby do grupy planowanych zadaszeniach torów w Warszawie, Tomaszowie Mazowieckim i Zakopanem, włączyć także sanocki tor lodowy ,,Błonie’’, na którym trenują olimpijczycy oraz uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy.


Wiceburmistrz Marian Kurasz przedstawił Sanok jako prężnie rozwijający się ośrodek sportowy z bardzo dobrą bazą, która przez kilka lat była systematycznie modernizowana, co potwierdzili to sami zawodnicy obecni podczas spotkania. Prezes Polskiego Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk mówił o dużym wsparciu samorządów dla tej dyscypliny w zakresie utrzymania obiektów sportowych – a jest to niemały koszt. Ministerstwo obiecało przeanalizować kwestię wsparcia dla polskiego łyżwiarstwa i przedstawi je na następnym spotkaniu sejmowej Komisji KFSiT.

– Bardzo ważna dla nas była możliwość spotkania się z prezydentami i przedstawicielami branżowych ośrodków sportowych innych miast, które posiadają już koncepcje zadaszenia nad torami. Po rozmowach z nimi znamy już realne koszty takiej inwestycji, a także metodykę przygotowań do zadania – podsumował Damian Delekta, dyrektor sanockiego MOSiR-u.

źródło: UM SANOK

 

01-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)