REKLAMA
REKLAMA

2 kg suszu o czarnorynkowej wartości 60 tys. zł

KROSNO / PODKARPACIE. Dwie osoby zatrzymali krośnieńscy policjanci w związku z posiadaniem narkotyków. Zabezpieczono łącznie ponad 2 kg suszu roślinnego w postaci marihuany, której czarnorynkowa wartość to około 60 tys. zł. 

Funkcjonariusze krośnieńskiej komendy realizując czynności służbowe zatrzymali w poniedziałek 52-letniego mężczyznę mieszkańca Krosna, który posiadał przy sobie woreczki z suszem roślinnym. Po przeprowadzonych dalszych czynnościach ujawniono w miejscu zamieszkania krośnianina jeszcze jeden woreczek z suszem. Policjanci zabezpieczony susz poddali badaniu narkotestem, który potwierdził, że jest to marihuana i zawiera substancję psychoaktywną THC .

Następnie policjanci przeszukali posesję prywatną w gminie Korczyna, gdzie u 60-letniego mężczyzny powiązanego ze sprawą, na strychu pomieszczenia gospodarczego znaleziono kilkadziesiąt woreczków suszu roślinnego. Jak twierdził właściciel posesji pochodził on z własnej uprawy. Obok domu znajdował się tunel foliowy wewnątrz którego, w trakcie oględzin policjanci ujawnili pozostałości suszu roślinnego po hodowli konopi indyjskich. Badanie suszu również potwierdziło, że jest to marihuana.

Za popełnione przestępstwo 52-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast mężczyźnie, który uprawiał  konopie na swojej posesji i posiadał znaczną ilość narkotyków, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Obydwaj mężczyźni mają zakaz opuszczania kraju i zastosowano wobec nich dozór policyjny.

KMP Krosno

02-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)