REKLAMA
REKLAMA

2 kg suszu o czarnorynkowej wartości 60 tys. zł

KROSNO / PODKARPACIE. Dwie osoby zatrzymali krośnieńscy policjanci w związku z posiadaniem narkotyków. Zabezpieczono łącznie ponad 2 kg suszu roślinnego w postaci marihuany, której czarnorynkowa wartość to około 60 tys. zł. 

Funkcjonariusze krośnieńskiej komendy realizując czynności służbowe zatrzymali w poniedziałek 52-letniego mężczyznę mieszkańca Krosna, który posiadał przy sobie woreczki z suszem roślinnym. Po przeprowadzonych dalszych czynnościach ujawniono w miejscu zamieszkania krośnianina jeszcze jeden woreczek z suszem. Policjanci zabezpieczony susz poddali badaniu narkotestem, który potwierdził, że jest to marihuana i zawiera substancję psychoaktywną THC .

Następnie policjanci przeszukali posesję prywatną w gminie Korczyna, gdzie u 60-letniego mężczyzny powiązanego ze sprawą, na strychu pomieszczenia gospodarczego znaleziono kilkadziesiąt woreczków suszu roślinnego. Jak twierdził właściciel posesji pochodził on z własnej uprawy. Obok domu znajdował się tunel foliowy wewnątrz którego, w trakcie oględzin policjanci ujawnili pozostałości suszu roślinnego po hodowli konopi indyjskich. Badanie suszu również potwierdziło, że jest to marihuana.

Za popełnione przestępstwo 52-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast mężczyźnie, który uprawiał  konopie na swojej posesji i posiadał znaczną ilość narkotyków, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Obydwaj mężczyźni mają zakaz opuszczania kraju i zastosowano wobec nich dozór policyjny.

KMP Krosno

02-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)