REKLAMA

Oczekując na radosne Alleluja – finał konkursu

SANOK / PODKARPACIE. W piątek 22 marca br. przed Niedzielą Palmową już w świątecznej atmosferze w filii  biblioteki w dzielnicy Dąbrówka odbył się uroczysty finał konkursu wielkanocnego „Oczekując na Radosne Alleluja!”, który po raz piąty zorganizowały filie nr 1 i 4 MBP w Sanoku.

W obecności zaproszonych gości: p. Czesławy Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu, p. Stanisławy Skwarcan, emerytowanej dyrektor Przedszkola nr 4 aktywnie działającej od lat w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci oraz nagrodzonych uczestników konkursu z opiekunami rozdano nagrody laureatom. W konkursie udział wzięło prawie 400 uczestników z Sanoka i okolic oraz 46 nauczycieli i katechetów. W tegorocznej edycji konkursu udziały wzięły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bukowsku i nr 3 w Sanoku, a także z Oddziału „0” Filii Przedszkola nr 1 przy ul. Piastowskiej, uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, 3, 6 i 7 w Sanoku i SP w Falejówce, młodzież z Gimnazjum nr 3,  uczniowie SOSW z Brzozowa i Sanoka, mieszkańcy Bursy Szkolnej przy ul. Szopena, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu, a także dorośli mieszkańcy naszego miasta i okolic.


Prace konkursowe zostały ocenione wg trzech kategorii (pisanka, palma i kartka), a w każdej przyznano nagrody uczestnikom grupując ich wg wieku (przedszkolaki, ucz. SP kl. I-III, ucz. SP kl. IV-VI, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, dorośli). Konkursowe jury miało niełatwe zadanie wyłonić zwycięzców, ale dzięki hojności i życzliwości sponsorów udało się nagrodzić bardzo dużą grupę konkursowiczów.

Na spotkanie z uczestnikami przybyła także zaproszona przez organizatorów p. Małgorzata Gierula z Posady Zarszyńskiej, która z pasją opowiadała o tradycjach rodzinnych „wydrapywania” wielkanocnych pisanek. Młodzi artyści z zachwytem podziwiali pisanki, na których przedstawione były motywy religijne, zwierzęta i kwiaty, a każda z nich miała swoją historię powstania o czym interesująco opowiadała p. Małgorzata, która chociaż jest młodą osobą, ale z wielkim zacięciem i zapałem kontynuuje tradycje rodzinne babci i mamy. Przywiozła nawet ze sobą swój „warsztat pracy”, żeby pokazać jak powstają cudeńka do wielkanocnego koszyka. A o radościach Wielkanocy recytowały wiersze i śpiewały piosenki przedszkolaki z Oddziału „0” Filii Przedszkola nr 1 przy ul. Piastowskiej, którzy gościli nas w swoich pomieszczeniach. Z prac konkursowych zorganizowano wystawę w bibliotece, a po jej zakończeniu prace zostaną przekazane do Powiatowego Centrum Wolontariatu na cele dobroczynne. Wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a słowa podziękowania kierujemy do rodziców, nauczycieli i katechetów za życzliwość i współpracę. Z radosnym Alleluja! Zapraszamy do konkursu za rok.

Halina Martowicz
MBP w Sanoku

29-03-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.