REKLAMA
REKLAMA

Odpowie za włamania i posiadanie narkotyków

SANOK / PODKARPACIE. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji zastosowano wobec 22-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego, który włamywał się i okradał placówki handlowe na terenie Sanoka. Mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków.

W ostatnim czasie sanocka Policja odnotowała kilka przypadków kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych typu kiosk „RUCH”. Łupem złodzieja padały m. in. pieniądze, papierosy różnych marek, bilety MKS, słodycze. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę około 26 tys. złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci wydziału kryminalnego ustalili sprawcę tych kradzieży. Okazał się nimi 22-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego.

Mężczyzna odpowie także za przestępstwo narkotykowe. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli u włamywacza woreczki strunowe z zwartością białego proszku. Substancja została przebadana na testerze, który wykazał, że jest to amfetamina. Łącznie zabezpieczono 61 gramów tego narkotyku.

22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia. W ubiegłym tygodniu mężczyzna usłyszał 5 zarzutów usiłowania i dokonania włamania do obiektów handlowych oraz posiadania narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Sanoku na wniosek Policji wydała postanowienie o zastosowaniu wobec sprawcy dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

02-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)