REKLAMA
REKLAMA

Odpowie za włamania i posiadanie narkotyków

SANOK / PODKARPACIE. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji zastosowano wobec 22-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego, który włamywał się i okradał placówki handlowe na terenie Sanoka. Mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków.

W ostatnim czasie sanocka Policja odnotowała kilka przypadków kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych typu kiosk „RUCH”. Łupem złodzieja padały m. in. pieniądze, papierosy różnych marek, bilety MKS, słodycze. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę około 26 tys. złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci wydziału kryminalnego ustalili sprawcę tych kradzieży. Okazał się nimi 22-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego.

Mężczyzna odpowie także za przestępstwo narkotykowe. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli u włamywacza woreczki strunowe z zwartością białego proszku. Substancja została przebadana na testerze, który wykazał, że jest to amfetamina. Łącznie zabezpieczono 61 gramów tego narkotyku.

22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia. W ubiegłym tygodniu mężczyzna usłyszał 5 zarzutów usiłowania i dokonania włamania do obiektów handlowych oraz posiadania narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Sanoku na wniosek Policji wydała postanowienie o zastosowaniu wobec sprawcy dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

02-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)