REKLAMA
REKLAMA

Odpowiedź Zarządu Powiatu na wypowiedź przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Adama Drozda (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W nawiązaniu do wypowiedzi przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Adama Drozda w materiale filmowym zrealizowanym przez tvPodkrpacie.pl o tytule: „Komisja rewizyjna nad absolutorium zagłosowała tajnie. Czy popełniła błąd?”, Zarząd Powiatu informuje:

W nawiązaniu do wypowiedzi przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Adama Drozda, Zarząd Powiatu informuje:

1. Regionalna Izba Obrachunkowa wydała negatywną opinię ze względów formalnych do wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie Zarządowi absolutorium. Nie jest to opinia ze sprawozdania z wykonania budżetu, która została wydana wcześniej (26.kwietnia 2013) i jest pozytywna.

2. Jedynym powodem wydania negatywnej opinii są błędy formalne komisji rewizyjnej czyli głosowanie tajne nad absolutorium.

3. Głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu pozostaje w gestii Rady Powiatu i odbędzie się w sposób jawny, o czym mówi ustawa o samorządzie powiatowym i Rada wbrew temu co twierdzi pan Drozd nie może podjąć decyzji o głosowaniu  tajnym.

4. Zgodnie z treścią opinii RIO wniosek Komisji Rewizyjnej nie spełnił wymogów formalnych. Głosowanie powinno odbywać się w sposób jawny ze względu na jawność działania organów powiatu wynikające z obowiązujących przepisów prawa m.in ustawy o samorządzie powiatowym.

5. Przed posiedzeniem komisji rewizyjnej, na którym odbyło się głosowanie, pracownicy Starostwa Powiatowego poinformowali przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, że głosowanie powinno się odbyć się w sposób jawny zgodnie z obowiązującymi przepisami, jednak przewodniczący zadecydował inaczej.

6. Negatywna opinia do wniosku Komisji Rewizyjnej nie ma wpływu na to, czy Zarząd uzyska absolutorium czy też nie. Do udzielenia absolutorium  wymagana jest opinia RIO, która choć nie wiążąca dla Rady Powiatu, w tym przypadku jest pozytywna dla wykonanego budżetu.

Zarząd Powiatu Sanockiego
Sebastian Niżnik – przewodniczący Zarządu
Grażyna Borek – członek Zarządu
Jan Chowaniec – członek Zarządu


Zobacz materiał filmowy zrealizowany przez tvPodkarpacie.pl z wypowiedzią Adama Drozda: „Komisja rewizyjna nad absolutorium zagłosowała tajnie. Czy popełniła błąd? (FILM)”

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

25-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)