REKLAMA
REKLAMA

Osadzeni z Łupkowa sprzątali bieszczadzkie szlaki turystyczne (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ramach współpracy z zarządem Bieszczadzkiego Parku Narodowego osadzeni z Zakładu Karnego w Łupkowie zostali skierowani przez Służbę Więzienną do uprzątnięcia czerwonego szlaku turystycznego PTTK.

W związku z realizacją wielu programów resocjalizacyjnych, w tym także o charakterze ekologicznym, jednostka zwróciła się do dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego – pana Leopolda Bekiera z propozycją nawiązania współpracy w zakresie kierowania osób odbywających karę pozbawienia wolności w ZK w Łupkowie do bezpłatnego wykonywania prac społecznie użytecznych w na rzecz BdPN. Na początek jednostka zadeklarowała oczyszczenie przez więźniów szlaków turystycznych PTTK – czerwonego i niebieskiego, rozpoczynających swój bieg stosunkowo najbliżej łupkowskiej jednostki penitencjarnej.

Współpraca została więc zapoczątkowana. Skazani pod opieką wychowawcy działu penitencjarnego, ppor. Pawła Kotlarza, wyruszyli w ramach zorganizowanych dla nich zajęć kulturalno-oświatowych na Czerwony Szlak PTTK, który jest częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego. Start odbył się w miejscowości Wołosate, gdzie więźniowie rozpoczęli zbieranie śmieci i odpadów, pozostałości po sezonie letnim. Trasa następnie wiodła pośród szczytów Rozsypańca, Halicza, Kopy Bukowskiej, Tarnicy oraz Szerokiego Wierchu, aż do jej zakończenia w Ustrzykach Górnych. Grupa „zahaczyła” jeszcze o krótki fragment Niebieskiego Szlaku PTTK.

Osadzeni uprzątnęli ok. 23 km tras turystycznych, czego owocem było zebranie siedmiu 30 litrowych worków, wypełnionych po brzegi. Przy okazji zwiedzili spory zakątek pobliskich Bieszczad.

źródło: ZK w Łupkowie

26-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)