REKLAMA
REKLAMA

Osiem autobusów dotarło już do Rzeszowa! (FILM)

Osiem autobusów dotarło już do Rzeszowa! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W poniedziałek 11 lutego br. do MPK w Rzeszowie przekazanych zostało 7 szt. autobusów Autosan Sancity 10LF. Dołączyły one do pierwszego egzemplarza, który dotarł do Rzeszowa już 14 stycznia.  Autobusy stanowią pierwszą transzę dostawy jaką Autosan realizuje w ramach wygranego przetargu na 20 autobusów klasy MIDI dla rzeszowskiego przewoźnika.

 

Autobusy przekazane zostały terminowo, zgodnie z zapisami Umowy zawartej w ubiegłym roku pomiędzy AUTOSAN S.A. i Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Niskopodłogowe, 10-metrowe autobusy dedykowane dla Rzeszowa wyposażone zostały, zgodnie z wymaganiami Kupującego i złożoną ofertą, w silniki IVECO NEF, spełniające normy czystości spalin EEV oraz w automatyczne skrzynie biegów firmy ALLISON. Producentem osi, mostów i układów kierowniczych zamontowanych w rzeszowskich „dziesiątkach” jest firma ZF. Fotele do autobusów dostarczył KIEL, klimatyzację firma WEBASTO. Pozostałe elementy wyposażenia również pochodzą od sprawdzonych i uznanych Dostawców takich jak m.in. WABCO, GROENEVELD. W autobusach zamontowano urządzenia umożliwiające bezpieczne i wygodne przejazdy osobom niepełnosprawnym. W drzwiach środkowych zainstalowana została rampa wjazdowa pozwalająca na swobodny wjazd wózków inwalidzkich, a także wózków dziecięcych, zastosowany został system „przyklęku” pozwalający obniżyć wejście do autobusu, co zdecydowanie ułatwi wsiadanie i wysiadanie pasażerów, w tym osób niepełnosprawnych. Autobusy są przystosowane do montażu m.in. elektronicznych tablic kierunkowych i monitoringu.

Rzeszowskie Sancity w srebrno – pomarańczowych barwach wybranych przez Użytkownika pięknie prezentowały się w słonecznej, zimowej aurze przemierzając w kolumnie drogę z Sanoka do stolicy Podkarpacia oraz na zajezdni MPK.

źródło: oficjalna strona internetowa Autosanu

 

13-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)