REKLAMA
REKLAMA

Osiem autobusów dotarło już do Rzeszowa! (FILM)

Osiem autobusów dotarło już do Rzeszowa! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W poniedziałek 11 lutego br. do MPK w Rzeszowie przekazanych zostało 7 szt. autobusów Autosan Sancity 10LF. Dołączyły one do pierwszego egzemplarza, który dotarł do Rzeszowa już 14 stycznia.  Autobusy stanowią pierwszą transzę dostawy jaką Autosan realizuje w ramach wygranego przetargu na 20 autobusów klasy MIDI dla rzeszowskiego przewoźnika.

 

Autobusy przekazane zostały terminowo, zgodnie z zapisami Umowy zawartej w ubiegłym roku pomiędzy AUTOSAN S.A. i Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Niskopodłogowe, 10-metrowe autobusy dedykowane dla Rzeszowa wyposażone zostały, zgodnie z wymaganiami Kupującego i złożoną ofertą, w silniki IVECO NEF, spełniające normy czystości spalin EEV oraz w automatyczne skrzynie biegów firmy ALLISON. Producentem osi, mostów i układów kierowniczych zamontowanych w rzeszowskich „dziesiątkach” jest firma ZF. Fotele do autobusów dostarczył KIEL, klimatyzację firma WEBASTO. Pozostałe elementy wyposażenia również pochodzą od sprawdzonych i uznanych Dostawców takich jak m.in. WABCO, GROENEVELD. W autobusach zamontowano urządzenia umożliwiające bezpieczne i wygodne przejazdy osobom niepełnosprawnym. W drzwiach środkowych zainstalowana została rampa wjazdowa pozwalająca na swobodny wjazd wózków inwalidzkich, a także wózków dziecięcych, zastosowany został system „przyklęku” pozwalający obniżyć wejście do autobusu, co zdecydowanie ułatwi wsiadanie i wysiadanie pasażerów, w tym osób niepełnosprawnych. Autobusy są przystosowane do montażu m.in. elektronicznych tablic kierunkowych i monitoringu.

Rzeszowskie Sancity w srebrno – pomarańczowych barwach wybranych przez Użytkownika pięknie prezentowały się w słonecznej, zimowej aurze przemierzając w kolumnie drogę z Sanoka do stolicy Podkarpacia oraz na zajezdni MPK.

źródło: oficjalna strona internetowa Autosanu

 

13-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)