REKLAMA
REKLAMA

OŚWIADCZENIE RADNYCH: Nasze działanie nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą

SANOK / PODKARPACIE.  Nawiązując do oświadczenia dotyczącego interpelacji z dnia 26.09.2013 roku przekazujemy do Państwa oceny odpowiedź na powyższą interpelację. Jednocześnie informujemy, że ta forma dzielenia się z Państwem informacjami oraz pytaniami, które kierujemy do władz miasta nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą,

czy też zbijaniem kapitału politycznego, jak usilnie sugerują niektórzy zwolennicy obecnej władzy wykonawczej.

Stwierdzamy, że zły i niepokojący stan finansów miasta był i jest nam doskonale znany od wielu lat. Już w poprzedniej kadencji, oprócz nas, informowali o tym radni m.in. Janusz Baszak, Tomasz Chomiszczak czy Ryszard Karaczkowski.
Naszym zamiarem i celem jest zapoznanie czytelników portali internetowych z istniejącą sytuacją finansową miasta.

Szanowni internauci!

Polityka, również ta na szczeblu lokalnym rzadko bywa transparentna. Wcześniej czy później partykularne interesy niektórych radnych spowodują, że organa władzy wykonawczej uzyskają większość, nie licząc się ze zdaniem mniejszości. No cóż, takie są reguły polskiej demokracji, rządzący nie liczą się ani z mniejszością ani z opozycją.
Niepokojące natomiast jest to (a jesteśmy radnymi już od kilku kadencji), że głos organu pomocniczego jakim są rady dzielnic, nigdy nie był tak ignorowany jak obecnie. Jaskrawym przykładem jest sprzedaż działki tzw. „Wembley” bez jakichkolwiek konsultacji z radą dzielnicy.
Jeżeli chodzi o Tygodnik Sanocki, to z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że od początku jego istnienia (pomimo różnych prób), nie był tak uzależniony od władzy wykonawczej, jak obecnie pod redakcją pana Mariana Strusia, o czym wielokrotnie sygnalizowaliśmy.

Po dokładnym zapoznaniu się z odpowiedziami na interpelacje stwierdzamy:
1. Skoro roboty dodatkowe przy budowie parkingu wielopoziomowego pochłonęły 1mln 250 tys. złotych, rodzi się następujące pytanie – dlaczego projektant, na etapie projektowania nie przewidział aż tylu robót dodatkowych. Wszak to projekt z wykorzystaniem dotacji unijnych i przepisy do tego obligują.
Niezrozumiałym natomiast jest to, że miasto buduje parking za ponad 8 milionów złotych na około 90 miejsc parkingowych, jednocześnie oddaje w dzierżawę wieloletnią teren, w centrum miasta na 55 miejsc parkingowych za niespełnioną obietnicę oraz nakładkę asfaltową za 100 tysięcy złotych!!!
2. Czy miasto było stać na zakup drzewek za kwotę około 215 tysięcy złotych, po 4 200 zł za sztukę? Nie udzielono również odpowiedzi na temat niektórych prac wykonanych niedbale np. kostka granitowa łupana.
3. Z miast przeprowadzających przetargi na wywóz nieczystości takich jak Krosno czy Jasło oraz innych mniejszych naszego regionu, jedynie komunalne przedsiębiorstwo SPGK w Sanoku przegrało przetarg. Bez komentarza…
4. Zgadzamy się, że pan Jan Ponulak nie jest już pracownikiem u pani Prezydent Warszawy, bo od 1.10.2013 r. został członkiem Zarządu SPGM i nawet nie będąc Kasandrą można przewidzieć, że dalsze awanse dla tego pana nastąpią.
5. Nieprawdziwa jest odpowiedź w punkcie siódmym interpelacji. Stwierdzamy, że pan Przewodniczący wielokrotnie korzystał z usług samochodu służbowego SPGK w celach prywatnych.

 

materiał nadesłany

26-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)