REKLAMA
REKLAMA

OTRZYMALIŚMY: Nie chcą sprzedaży Wierchów, Sosenek i działek na Białej Górze

List otwarty do Radnych Rady Miasta Sanoka i Mieszkańców Królewskiego Wolnego Miasta Sanoka.

W związku z wielkimi emocjami, jakie wiążą się ze sprzedażą wspólnego mienia Sanoczan, które stanowią: Stadion przy ul. Żwirki i Wigury, ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny „Sosenki”

oraz działki budowlane na Białej Górze, a także ze względu na szczególne oburzenie wśród opinii publicznej w tej sprawie, kategorycznie od Was żądamy, cofnięcia decyzji o ich sprzedaży.

Nie chcemy brać odpowiedzialności i ponosić konsekwencji za to, że jesteście niegospodarnymi włodarzami. Według nas, aby rozwijać się i przyciągać na swój teren zarówno inwestorów i ściśle z nimi związany kapitał, miasto czy gmina powinny w sposób rozsądny pozbywać się na przetargach licytacyjnych niepotrzebnych nieruchomości – z tym się zgadzamy. Nie powinno się, jednak tego robić za każdą cenę, tylko po to by łatać dziury budżetowe, które sami stworzyliście, przez Waszą rozrzutną politykę finansową.

Nie życzymy sobie budowania kolejnej galerii handlowej w środku miasta, jak to nam proponuje zastępca burmistrza – Ziemowit Borowczak w zamian za sprzedaż stadionu. W istniejących już galeriach obserwuje się znaczący spadek ilości klientów ze względu na prosty fakt, iż mieszkańców nie stać na dokonywanie częstych zakupów. Według oficjalnych danych z maja bieżącego roku, stopa bezrobocia w powiecie Sanockim wyniosła ponad 13%. Wielu przedsiębiorców przestało być wypłacalnych. Najlepszym tego przykładem jest Nasza rodzima firma Autosan, której pracownicy nie otrzymali jeszcze pensji za miesiąc maj, a gwoli ścisłości mamy już połowę lipca.

Uważamy, że sprzedawanie „Sosenek” w okresie najgorszej od lat bessy byłoby ogromnym błędem. Droga przez „Sosenki ” bardzo przydała się podczas remontu mostu olchowieckiego, kiedy to podczas awarii przeniesiono tam ruch samochodowy. Po sprzedaży nie będzie już takiej możliwości, a przecież mogą się zdarzyć różne sytuacje losowe, np. wypadek z zablokowaniem mostu. Proponujemy oddać ten kompleks pod zarządzanie MOSIR-u, który mógłby rozebrać stare domki, wykosić teren i przygotować atrakcje typu: boisko do piłki plażowej, plac zabaw dla dzieci. Dzięki takiemu zagospodarowaniu obiekt czerpałby zyski z turystyki i organizacji imprez, a zarobione pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na odbudowę nowych budynków w miejsce starych.

Naszym zdaniem, oddanie w obce ręce działek budowlanych na Białej Górze, jest złym rozwiązaniem. W lesie miejskim znajduje się po północnej stronie murowana studnia, której historia zgodnie z przekazem sięga panowania królowej Bony, matki Zygmunta Augusta, stąd nazwa – „Królewska Studnia”. Sprzedaż tych terenów, będzie oznaczała utrudnienie dostępu do jakże ważnego historyczno – turystycznego miejsca, którym miasto Sanok może się szczycić.

Dzisiaj wiele osób, które oddały na Was swój głos, może być zdezorientowanych co do Waszych intencji. Z pewnością większość z Państwa w kolejnych wyborach znów będzie się ubiegała o miejsce w Radzie Miejskiej. Czy w trakcie kampanii będziecie Państwo w stanie spojrzeć w oczy mieszkańcom Sanoka i szczerze zagwarantować im, że ich interesy są dla Was najważniejsze ?
Chcielibyśmy przypomnieć, treść Waszego ślubowania: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.”

Informujemy Was, że będziemy zbierać podpisy wśród mieszkańców Sanoka sprzeciwiających się sprzedaży, wyżej wymienionych dóbr.

Mieszkańcy Sanoka, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w tej akcji poprzez udzielenia poparcia w formie oddania podpisu , a także w miarę możliwości zbierania ich wśród swoich krewnych i znajomych. Wzór karty do zbierania podpisów będzie się znajdował na Naszym koncie na facebooku – Ruch Narodowy Sanok. Można się z nami skontaktować również za pomocą poczty elektronicznej: ruchnarodowysanok@gmail.com lub telefonicznie dzwoniąc pod ten numer: 724787574 . Dokładniejsze informacje związane ze zbiórką głosów sprzeciwu będą podawane na Naszej stronie.

Wyżej wymienione majątki, muszą pozostać w rękach nas wszystkich i w przyszłości służyć Naszym dzieciom i wnukom, jako wspólne dobro.

Tu się urodziliśmy, tu chcemy mieszkać, tu chcemy żyć. Chcemy wiernie służyć i pracować dla Naszej Ojczyzny. Przebudźcie się i skończcie z wyprzedawaniem dziedzictwa historyczno-kulturowego Naszego Królewskiego Wolnego Miasta Sanoka. W przeciwnym wypadku Nasza Mała Ojczyzna zamieni się w miasto zamieszkałe wyłącznie przez emerytów i rencistów.

Z poważaniem Zarząd Sanockiego Ruchu Narodowego:
Albert Pleśniak, Dawid Lewandowski, Sebastian Gondek

16-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)