REKLAMA
REKLAMA

Piękna bieszczadzka jesień. Tłumy w górach! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W październiku prawdziwe oblężenie przeżywają Bieszczady. Turyści przyjeżdżają, aby podziwiać piękno przyrody i relaksować się wędrując po Połoninach. W miniony weekend trudno było znaleźć wolne miejsce na parkingach, ulokowanych przy wejściach na szlaki.

– W tym roku mamy jeden z lepszych październików w ostatnich latach. Niesamowity ruch w górach, pełne parkingi oraz kolejki w lokalach gastronomicznych – mówi Grzegorz Chudzik,  naczelnik grupy Bieszczadzkiej GOPR.

foto: Parking pod podejściem do Chatki Puchatka

W okresie jesiennym ruch turystyczny przenosi się z miejscowości wokół jeziora solińskiego na południe, czyli w stronę gminy Cisna.

– Co roku zauważamy, że w październiku turystów przybywa. Ludzie chcą zobaczyć, kolory bieszczadzkiej jesieni, jednak w tym roku liście bardzo szybko opadły – zauważa Andrzej Łukaszczuk, sołtys Wetliny, ratownik bieszczadzkiego GOPR-u.

Tradycyjnie jesienią najwięcej turystów można spotkać na Połoninie Wetlińskiej. Jednak w przeciwieństwo do zeszłego roku inne szlaki, cieszą się dużym zainteresowaniem.

foto: Chatka Puchatka to najczęściej wybierany przez turystów cel wędrówek po Bieszczadach

– Zaskoczył mnie fakt, że w dniu wczorajszym prawdziwe tłumy postanowiły wybrać się na Bukowe Berdo. Co krok to słyszałem „Cześć”. Więc nawet mało oblegane części Bieszczad jesienią zyskują na popularności – dodaje Chudzik.

Dobra frekwencja w górach to także szansa dla gastronomii i obiektów noclegowych.

– W październiku mamy do czynienia z turystyką weekendową. Turysta przyjeżdża do nas w piątek, a w niedzielę prosto ze szlaku siada w samochód i wraca do domu. Natomiast poza weekendami ruch jest niewielki – podsumowuje Łukaszczuk.

Zainteresowanie Bieszczadami w okresie jesiennym uzależnione będzie głównie od pogody. Jeżeli, ta dopisze, to czeka nas prawdziwe oblężenie gór w okresie długiego listopadowego weekendu.

embe

 

21-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)