REKLAMA

Pijana matka i prababka. Dzieci wieku 1,5 , 3 i 5 lat pod opieką nietrzeźwych domowników

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Wczoraj policjanci interweniowali w Jaćmierzu, gdzie troje dzieci w wieku 1,5, 3 i 5 lat przebywało w towarzystwie nietrzeźwych dorosłych. Według ustaleń, dziećmi miała się opiekować prababka, jednak i ona nie była trzeźwa. Ostatecznie dziećmi zajęła się sąsiadka. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Zgłoszenie miało miejsce wczoraj przed godz. 20. Policjanci z polecenia dyżurnego udali się do Jaćmierza, gdyż z informacji zgłaszającego wynikało, że troje dzieci przebywa pod opieką nietrzeźwej matki. Sytuacja na miejscu okazała się jednak bardziej skomplikowana niż przypuszczano.

W domu zastano troje dzieci, z których najstarsze miało 5 lat oraz sześcioro nietrzeźwych dorosłych. Matki w domu nie było. 26-latka przebywała niedaleko tej posesji. Stwierdziła, że opuściła miejsce zamieszkania z powodu kłótni z bratem, a dzieci pozostawiła pod opieką prababki.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości domowników okazało się, że mają od 0,7 do ponad 2 promili alkoholu. 26-letnia matka dzieci miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, a prababka, która miała opiekować się dziećmi niecały promil. W związku z powyższym, dziećmi zajęła się sąsiadka. Sprawa niezwłocznie trafi do sądu rodzinnego.

KPP Sanok
foto: sxc.hu

21-01-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.