REKLAMA
REKLAMA

WSPiA RZESZÓW: Zapraszamy na wykład prof. Czesława Kłaka

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów. Prof. Czesław Kłak, wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji będzie gościem kolejnego spotkania organizowanego w ramach Wieczorów Jadzwiżańskich. Tematem wykładu, który wygłosi, będzie „Wkład Św. Jadwigi Królowej w reformę prawa karnego. Ewolucja prawa karnego (XIV – XX w.)”.

Początek spotkania dziś (21.01) o godzinie 18:00 w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy Al. T. Rejtana 21. ZAPRASZAMY.

Ciekawa historia Prawa Karnego
W czasie wykładu prof. Czesław Kłak poruszy kwestie stosowania kary śmierci i jej rodzajów. Będzie mówił również o zasadach procesowych i sytuacji prawnej oskarżonego. Wykładowca WSPiA opowie także o roli monarchy w zakresie wymiaru sprawiedliwości. Poniedziałkowy (21.01) wykład jest kontynuacją grudniowego spotkania. Wtedy prof. Czesław Kłak opowiadał o prawie karnym Polski średniowiecznej.

Wieczory Jadwiżańskie organizowane są w Kościele Akademickim w Rzeszowie od kilku lat i już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych całego Rzeszowa. Mają one na celu pogłębianie i propagowanie idei związanych ze świętą patronką i są wyrazem wspólnoty parafii i środowiska akademickiego.

Prof. Czesław Kłak jest pracownikiem Katedry Prawa Karnego Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Jest specjalistą z zakresu prawa karnego, postępowania karnego oraz międzynarodowej ochrony praw człowieka. Wykłada w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Jest również autorem ok. 140 publikacji naukowych oraz ekspertem legislacyjnym, autorem ok. 200 opinii prawnych sporządzonych na zlecenie Instytucji państwowych, samorządu notarialnego, biur poselskich, osób prywatnych.

Do udziału w wykładzie prof. Czesława Kłaka zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane historią prawa karnego w Polsce. Początek dziś (21.01) o godzinie 18:00 w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy Al. T. Rejtana 21 w Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów
ul. Cegielniana 14
35-310 Rzeszów
tel. 017 867 04 72, +48 797 027 937

Więcej o Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów na www.wspia.eu

21-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)