REKLAMA
REKLAMA

WSPiA RZESZÓW: Zapraszamy na wykład prof. Czesława Kłaka

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów. Prof. Czesław Kłak, wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji będzie gościem kolejnego spotkania organizowanego w ramach Wieczorów Jadzwiżańskich. Tematem wykładu, który wygłosi, będzie „Wkład Św. Jadwigi Królowej w reformę prawa karnego. Ewolucja prawa karnego (XIV – XX w.)”.

Początek spotkania dziś (21.01) o godzinie 18:00 w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy Al. T. Rejtana 21. ZAPRASZAMY.

Ciekawa historia Prawa Karnego
W czasie wykładu prof. Czesław Kłak poruszy kwestie stosowania kary śmierci i jej rodzajów. Będzie mówił również o zasadach procesowych i sytuacji prawnej oskarżonego. Wykładowca WSPiA opowie także o roli monarchy w zakresie wymiaru sprawiedliwości. Poniedziałkowy (21.01) wykład jest kontynuacją grudniowego spotkania. Wtedy prof. Czesław Kłak opowiadał o prawie karnym Polski średniowiecznej.

Wieczory Jadwiżańskie organizowane są w Kościele Akademickim w Rzeszowie od kilku lat i już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych całego Rzeszowa. Mają one na celu pogłębianie i propagowanie idei związanych ze świętą patronką i są wyrazem wspólnoty parafii i środowiska akademickiego.

Prof. Czesław Kłak jest pracownikiem Katedry Prawa Karnego Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Jest specjalistą z zakresu prawa karnego, postępowania karnego oraz międzynarodowej ochrony praw człowieka. Wykłada w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Jest również autorem ok. 140 publikacji naukowych oraz ekspertem legislacyjnym, autorem ok. 200 opinii prawnych sporządzonych na zlecenie Instytucji państwowych, samorządu notarialnego, biur poselskich, osób prywatnych.

Do udziału w wykładzie prof. Czesława Kłaka zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane historią prawa karnego w Polsce. Początek dziś (21.01) o godzinie 18:00 w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy Al. T. Rejtana 21 w Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów
ul. Cegielniana 14
35-310 Rzeszów
tel. 017 867 04 72, +48 797 027 937

Więcej o Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów na www.wspia.eu

21-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)