REKLAMA
REKLAMA

Pijani spali w śniegu. Policjanci uratowali ich przed zamarznięciem

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Jeden spał na ulicy, drugi w śniegu w rejonie sklepu – policjanci wczoraj po południu uratowali mężczyzn przed zamarznięciem. To kolejne przypadki w ostatnim czasie, kiedy nietrzeźwi zasypiają na mrozie. Policja apeluje, aby nie przechodzić obok takich osób obojętnie.

49-letni mieszkaniec gm. Olszanica leżał na chodniku przy ul.29 Listopada. Policję powiadomił przechodzień. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce okazało się, że z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu, był zmarznięty i kompletnie pijany. Nie posiadał przy sobie dokumentów, jednak był znany interweniującym policjantom osobiście. Z policyjnych ustaleń wynikało, że w chwili obecnej mężczyzna zamieszkuje w Domu Brata Alberta w Przemyślu. Prawdopodobnie samowolnie opuścił miejsce swojego zamieszkania. Mężczyzna został przewieziony do Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu.

Drugim mężczyzną okazał się 57-letni mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne, który leżał w śniegu w rejonie jednego z ustrzyckich sklepów. Z informacji od  lekarza pogotowia ratunkowego, który jako pierwszy przybył na miejsce wynikało, że mężczyzna znajduje się w stanie upojenia alkoholowego. Policjanci odwieźli go do miejsca jego zamieszkania i oddali pod opiekę członkom rodziny.

Policjanci przez cały okres jesienno-zimowy monitorują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i gdzie może dojść do zagrożenia ich zdrowia i życia, głównie poprzez wychłodzenie ciała. Są to w szczególności opuszczone budynki, piwnice w blokach, ogródki działkowe, klatki schodowe i komórki.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby o każdym zauważonym przypadku leżącego człowieka na ulicy bezzwłocznie informować Policję na numer alarmowy 997 albo 112 lub Pogotowie Ratunkowe pod numerem alarmowym 999. Nie przechodźmy obojętnie obok leżącego człowieka na ulicy, informujmy o tym odpowiednie służby. Takie informacje pozwalają na szybkie dotarcie do osób potrzebujących pomocy i skuteczne udzielenie im pomocy.

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne,
foto: sxc.hu

11-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij