REKLAMA
REKLAMA

Pijany mężczyzna spał na ulicy. Uratował go mieszkaniec Leska

LESKO / PODKARPACIE. Policjanci interweniowali w nocy wobec 55-letniego mężczyzny, który spał przy kontenerach na śmieci przy ul. Parkowej w Lesku. Był pijany, trafił na izbę wytrzeźwień, gdzie spędził noc, gdyż temperatura w Lesku dzisiejszej nocy spadła poniżej zera. Życie najprawdopodobniej uratował mu mieszkaniec miasta, który widząc bezdomnego zaalarmował Policję.

Tuż po godz. 21 na Policję zadzwonił mieszkaniec Leska. Poinformował o mężczyźnie, śpiącym za kontenerami stojącymi przy wejściu do leskiego parku. Policjanci znaleźli tam bezdomnego 55-latka, który z uwagi na to, że był pijany, a temperatura powietrza była ujemna, został przetransportowany do policyjnej izby wytrzeźwień, gdzie spędził noc.

Jak co roku z chwilą pojawienia się pierwszych symptomów nadejścia zimy policjanci podejmują szereg inicjatyw zmierzających do wyeliminowania wydarzeń w obszarze zgonów osób spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Jednak często wysiłki funkcjonariuszy nie wystarczają i wciąż dochodzi do takich sytuacji – ubiegłej zimy w całej Polsce było ich aż 179.

Dlatego ponownie apelujemy o zgłaszanie służbom i instytucjom pomocowym zauważonego zagrożenia. Nie wahajmy się dzwonić, gdy zauważymy osobę potrzebującą pomocy. Jeden nasz telefon może jej uratować życie!

źródło: KPP Lesko,
Foto: sxc.hu

04-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)