REKLAMA
REKLAMA

Pijany mężczyzna spał na ulicy. Uratował go mieszkaniec Leska

LESKO / PODKARPACIE. Policjanci interweniowali w nocy wobec 55-letniego mężczyzny, który spał przy kontenerach na śmieci przy ul. Parkowej w Lesku. Był pijany, trafił na izbę wytrzeźwień, gdzie spędził noc, gdyż temperatura w Lesku dzisiejszej nocy spadła poniżej zera. Życie najprawdopodobniej uratował mu mieszkaniec miasta, który widząc bezdomnego zaalarmował Policję.

Tuż po godz. 21 na Policję zadzwonił mieszkaniec Leska. Poinformował o mężczyźnie, śpiącym za kontenerami stojącymi przy wejściu do leskiego parku. Policjanci znaleźli tam bezdomnego 55-latka, który z uwagi na to, że był pijany, a temperatura powietrza była ujemna, został przetransportowany do policyjnej izby wytrzeźwień, gdzie spędził noc.

Jak co roku z chwilą pojawienia się pierwszych symptomów nadejścia zimy policjanci podejmują szereg inicjatyw zmierzających do wyeliminowania wydarzeń w obszarze zgonów osób spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Jednak często wysiłki funkcjonariuszy nie wystarczają i wciąż dochodzi do takich sytuacji – ubiegłej zimy w całej Polsce było ich aż 179.

Dlatego ponownie apelujemy o zgłaszanie służbom i instytucjom pomocowym zauważonego zagrożenia. Nie wahajmy się dzwonić, gdy zauważymy osobę potrzebującą pomocy. Jeden nasz telefon może jej uratować życie!

źródło: KPP Lesko,
Foto: sxc.hu

04-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)