REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku psy zaatakowały dwie kobiety

SANOK. Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi interweniowali z powodu zgłoszenia o bezpańskich psach, które zaatakowały dwie kobiety. Na szczęście pokrzywdzone nie doznały obrażeń. Psy zostały schwytane i przekazane do schroniska.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18.30 w Sanoku przy ul. Białogórskiej. Dwie kobiety wyprowadzające własne psy na spacer zostały zaatakowane przez bezpańskie psy wyglądem przypominające owczarki niemieckie. Zwierzęta były rozdrażnione, warczały i pogryzły czworonoga, który był pod opieką jednej z kobiet. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami sanockiej Straży Miejskiej schwytali agresywne psy i przewieźli do schroniska dla zwierząt. Rozpytane kobiety oświadczyły, że zwierzęta nie zrobiły im krzywdy.

Wygląd oraz kondycja agresywnych psów mogą wskazywać, że posiadają one właścicieli. Nie jest wykluczone, że opiekunowie wypuścili zwierzęta z miejsc zamieszkania aby poszły sobie same na spacer.

Policja przypomina o prawidłowym wyprowadzaniu psów. Przypominamy, że zwierzęta wyprowadzają opiekunowie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na smyczy, należy również pamiętać o kagańcu, który dodatkowo uchroni ofiarę w przypadku ataku ze strony zwierzęcia. O wszelkich przypadkach bezpańskich psów należy informować odpowiednie służby, Straż Miejską lub Policję.

04-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)