REKLAMA
REKLAMA

Piknik w Polańczyku: zarejestrowało się ponad 50 kolejnych dawców szpiku kostnego (ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Ponad 50 kolejnych dawców szpiku kostnego zarejestrowano w czasie „Pikniku z Dobrą Nutą” zorganizowanego w ostatni weekend w Polańczyku przez Fundację Czas Nadziei.

Fundacja Czas Nadziei nie ustaje w wysiłkach rejestracji dawców szpiku kostnego. 28 lipca  b.r. dzięki fundacji do centralnego rejestru potencjalnych niespokrewnionych dawców trafiło 90 osób. Fundacja rejestrowała ich podczas pikniku charytatywnego zorganizowanego w Ustrzykach Dolnych przez ratowników medycznych.

W Polańczyku rejestracja dawców odbywała się podczas pikniku zorganizowanego przez fundację z myślą o  2-letnim Bartusiu z Rudy Śląskiej, u którego kilka miesięcy temu zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną typu T. Jedynym ratunkiem dla chłopca jest przeszczep szpiku kostnego. Krewni dziecka nie mogą być dawcami, dlatego szuka się dawcy niespokrewnionego. Do tej pory go nie znaleziono. Dzięki działaniom fundacji zwiększa się szansa znalezienia dawcy.
Rejestrowali się ludzie z całej Polski – podkreśla Rafał Jasiński, szef Fundacji Czas Nadziei.

Oprócz tego fundacja zbierała pieniądze na pomoc jej podopiecznym.

Jak na piknik przystało nie zabrakło muzyki, oraz zabaw i gier dla dzieci. W sobotę z koncertem wystąpili:  kapela ludowa Kamraty,  z Sanoka, zespół Reggeneracja z Ustrzyk Dolnych  oraz grupa z Ukrainy LARZ RELLER BAND. Po koncertach czas umilał DJ Killer.

W niedzielę wystąpiła kapela podwórkowa Biesiada działająca przy GOK w Sanoku, a potem dzieci bawiły się na „szalonej dyskotece”. Wieczorem zagrał zespół „Koko” z Leska.
Bardzo nas cieszy, że w zabawie wzięło udział tak dużo dzieci, gdyż swoja ofertę kierujemy zarówno do dorosłych, jak i do najmłodszych – dodaje Rafał Jasiński.

Jeśli chcesz pomagać innym, czynić dobro i wspierać innych w potrzebie skontaktuj się z Fundacją Czas Nadziei
tel. 607 491 497
tel. 501 278 378 – wolontariat
ul. Lipińskiego 54b
38-500 Sanok
nr konta:
Podkarpacki Bank Spółdzielczy
15 8642 1184 2018 0037 4228 0001

KRS 0000461742
WPŁATY Z ZAGRANICY: nr SWIFT POLUPLPR PL

05-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)