REKLAMA
REKLAMA

Pobił dla 5 złotych

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę wymuszenia rozbójniczego. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Brzozowa. Mężczyzna zażądał od 30-latka wydania pieniędzy w kwocie 5 zł. Gdy ten odmówił, został przez pobity. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek, przed godz. 17 do brzozowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że został pobity. Z przekazanych informacji wynikało, że do incydentu doszło bezpośrednio przed zgłoszeniem. Jak oświadczył 30-latek, podszedł do niego nieznany mu mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy w kwocie 5zł, lecz gdy ten odmówił został przez mężczyznę kilkakrotnie uderzony pięścią w twarz. Ostatecznie 30-letni mieszkaniec Brzozowa obawiając się dalszego zachowania napastnika oddał mu pieniądze. W wyniku tego zdarzenia 30-latek doznał obrażeń. Mężczyzna niezwłocznie został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu przystąpili do poszukiwania sprawcy. W oparciu o zebrane informacje i rysopis napastnika podany przez pokrzywdzonego szybko wytypowali mężczyznę mogącego dokonać tego przestępstwa. Skuteczność ich działań przyniosła oczekiwane efekty. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Pokrzywdzony potwierdził, że to jest mężczyzna, który go pobił i zażądał wydania pieniędzy.

Okazał się nim  37-letni mieszkaniec Brzozowa. Jak ustalono, mężczyzna w chwili zdarzenia był pijany. Trafił do policyjnego aresztu. W jego organizmie stwierdzono ponad 3 promile alkoholu. Wczoraj 37-latek usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego. Przyznał się do jego popełnienia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

źródło: KPP Brzozów

07-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)