REKLAMA
REKLAMA

Policja: Mamy zapewnienie, że będzie to pikieta pokojowa

SANOK / PODKARPACIE. 14 policjantów z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie będzie wspomagać sanockich policjantów w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas dzisiejszej pikiety w obronie Autosanu.

 

Nie będzie nas widać – podkreśla asp. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Sanoku. – Skupimy się na za zabezpieczeniu przemarszu, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno pikietującym, jak i użytkownikom dróg. Nie jest wykluczone, że zostanie zamknięty jeden pas drogi, ale to zależy od oceny sytuacji.

Do Sanoka na pikietę przyjedzie 14 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji w Rzeszowie. Wspomogą oni 6 policjantów z sanockiej „drogówki” oraz 6 funkcjonariuszy naszych służb prewencyjnych. Na pikiecie nie zabraknie przewodnika policyjnego z psem. Na miejscu będą również działać 4 funkcjonariusze operacyjni. Do zabezpieczenia pikiety zaangażowano ponadto 6 strażników ze Straży Miejskiej w Sanoku.

Czy takie siły świadczą o tym, że zachodzi obawa zakłócenia porządku publicznego?

Asp. Anna Oleniacz odpiera te podejrzenia.

Mamy zapewnienie, że będzie to pikieta pokojowa, bez użycia siły i agresji – podkreśla. – Jeśli jednak zostanie zakłócony porządek publiczny, to będziemy reagować.

09-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)