REKLAMA
REKLAMA

Policja: Mamy zapewnienie, że będzie to pikieta pokojowa

SANOK / PODKARPACIE. 14 policjantów z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie będzie wspomagać sanockich policjantów w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas dzisiejszej pikiety w obronie Autosanu.

 

Nie będzie nas widać – podkreśla asp. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Sanoku. – Skupimy się na za zabezpieczeniu przemarszu, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno pikietującym, jak i użytkownikom dróg. Nie jest wykluczone, że zostanie zamknięty jeden pas drogi, ale to zależy od oceny sytuacji.

Do Sanoka na pikietę przyjedzie 14 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji w Rzeszowie. Wspomogą oni 6 policjantów z sanockiej „drogówki” oraz 6 funkcjonariuszy naszych służb prewencyjnych. Na pikiecie nie zabraknie przewodnika policyjnego z psem. Na miejscu będą również działać 4 funkcjonariusze operacyjni. Do zabezpieczenia pikiety zaangażowano ponadto 6 strażników ze Straży Miejskiej w Sanoku.

Czy takie siły świadczą o tym, że zachodzi obawa zakłócenia porządku publicznego?

Asp. Anna Oleniacz odpiera te podejrzenia.

Mamy zapewnienie, że będzie to pikieta pokojowa, bez użycia siły i agresji – podkreśla. – Jeśli jednak zostanie zakłócony porządek publiczny, to będziemy reagować.

09-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)