REKLAMA
TORUS

Policja ostrzega przed oszustami

SANOK / PODKARPACIE. Dwaj mieszkańcy Sanoka padli ofiarą oszustwa. Do drzwi ich mieszkań zapukała kobieta podając się za kuriera i doręczyła paczkę, za którą należało zapłacić. Po odbiorze przesyłki okazało się, że żaden z domowników nie zamawiał otrzymanego towaru. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę.

Na chwilę obecną Policja odebrała dwa tego typu zgłoszenia. Obydwa oszustwa miały miejsce na terenie Sanoka we środę w godzinach popołudniowych. Do dwóch mieszkań zapukała kobieta, która przedstawiając się jako kurier doręczyła paczkę z imieniem i nazwiskiem lokatora. W obydwu przypadkach adresata nie było w miejscu zamieszkania, dlatego osoba odbierająca przesyłkę nie miała wiedzy czy była ona zamawiana czy też nie. Po zapłaceniu za paczkę około 300 złotych i przekazaniu jej adresatowi okazywało się, że ten nic nie zamawiał. Wewnątrz znajdowały się dwie perfumy wartości około 20 złotych.

Pokrzywdzeni opisują kobietę jako 25- 30-latkę, wzrostu około 170 cm, o szczupłej budowie ciała, czarnych długich włosach, elegancko ubraną.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę, gdy ktoś chce nas oszukać w ten sposób. Jeśli nie mamy pewności, co do uczciwości doręczyciela lub jest on natrętny, czy też doręczana paczka nie była zamawiana, każdorazowo informujmy o tym fakcie Policję.

Ponadto Policja zwraca się z prośba do osób, które w ostatnim czasie w podobny sposób zostały oszukane o zgłaszanie się do Komendy Policji w Sanoku.

 

KPP Sanok

23-08-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.