REKLAMA
REKLAMA

Policjanci pomogli grzybiarzowi

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W sobotę brzozowscy  policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem od grzybiarza. 46-leni mieszkaniec Grabownicy Starzeńskiej podczas grzybobrania doznał urazu kręgosłupa i nie mógł się ruszyć z miejsca. Dzięki pomocy funkcjonariuszy mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.


W sobotę kilka minut przed godz. 16 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od grzybiarza, który potrzebuje pomocy. Z relacji zgłaszającego mężczyzny wynikało, że zbierając grzyby przewrócił się w wyniku czego doznał urazu kręgosłupa. Dodał, ze znajduje się w lesie w  Grabownicy Starzeńskiej i nie może się ruszać. Mężczyzna nie był w stanie dokładnie wskazać miejsca, w którym aktualnie się znajdował. W pobliski rejon zostali skierowani niezwłocznie policjanci. Funkcjonariusze korzystając z pomocy kolegi grzybiarza bardzo szybko dotarli do potrzebującego pomocy mężczyzny.

Na miejscu policjanci zastali leżącego na ściółce leśnej i wołającego o pomoc mężczyznę. 46-letni mieszkaniec Grabownicy Starzeńskiej uskarżał się na dotkliwy ból w okolicach kręgosłupa. Ból był tak silny, że uniemożliwiał mu poruszanie się. Na miejsce za pośrednictwem dyżurnego została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Już kilkanaście minut później mężczyzna znalazł się pod opieką profesjonalnego zespołu medycznego. Ostatecznie 46-letni mieszkaniec Grabownicy Starzeńskiej przez karetkę pogotowia został przewieziony do szpitala, gdzie został poddany dalszym badaniom i hospitalizacji.

źródło: KPP Brzozów

24-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)