REKLAMA

Policjanci szkolą nauczycieli i rodziców

LESKO / PODKARPACIE. Profilaktyka antynarkotykowa – to temat spotkań z pedagogami i rodzicami, prowadzonych cyklicznie przez leskich policjantów. Wczoraj odbyło się kolejne szkolenie dla nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą w powiecie leskim oraz dla zainteresowanych rodziców.

Podczas szkoleń nauczyciele i rodzice dowiadują się, jakimi substancjami odurzają się młodzi ludzie i uczą się jak rozpoznać osobę będącą pod wpływem takich środków, a przede wszystkim – jak jej pomóc.

Pomysł na zorganizowanie szkoleń powstał w efekcie współpracy policjantów i pedagogów. Nauczyciele wyrażali chęć na poszerzenie swojej wiedzy na  temat groźnych używek, po które coraz chętniej sięga młodzież. Gdy odbyły się pierwsze szkolenia, chęć udziału w nich coraz częściej zgłaszali rodzice troszczący się o swoje dzieci. Teraz również oni, podczas szkolnych wywiadówek, spotykają się z policjantami. Wczoraj kolejne z cyklu spotkań odbyło się w Zespole Szkół w Uhercach Mineralnych.

Podczas trwającego około godziny szkolenia policjanci tłumaczą, kiedy dorosłemu mającemu kontakt z małoletnim powinna zapalić się czerwona lampka: pokazują, jak wyglądają narkotyki i inne substancje odurzające, tłumaczą ich działanie, zwracają uwagę na objawy, które powinny nas zaalarmować .

Drogi wychowawco! Jeśli jesteś zainteresowany zorganizowaniem podobnego szkolenia w swojej placówce, skontaktuj się z policjantami leskiej komendy zajmującymi się prewencją kryminalną. Nr tel. 13-4687314.

KPP Lesko

13-03-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.