REKLAMA
REKLAMA

Kierował mając ponad 1,5 promila alkoholu

WYDRNA / PODKARPACIE. 32-letni mieszkaniec Golcowej zdecydował się na kierowanie lancią pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Jak ustalili policjanci mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


W miniony piątek około godz. 21.30 brzozowscy policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego. Według informacji przekazanych dyżurnemu w miejscowości Wydrna w przydrożnym rowie miał znajdować się porzucony pojazd. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i natychmiast przystąpili do działania. Policjanci wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia kierowcy lanci oraz danych osób mogących nim podróżować.

Funkcjonariusze zweryfikowali zebrane informacje na temat zdarzenia. Bardzo szybko ustalili mężczyznę, odpowiedzialnego za spowodowanie tej kolizji. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Golcowej. Policjanci stwierdzili, że 32–latek nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ma też zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2017 roku. W trakcie badania trzeźwości 32-latka urządzenie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ostatecznie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a samochód na parking strzeżony.  Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wkrótce 32-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Brzozów

13-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)