REKLAMA
REKLAMA

Policjanci ujawnili nielegalną broń i amunicję

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci prowadząc czynności otrzymali informację dotyczącą podejrzenia posiadania nielegalnie broni i amunicji. Z nakazem przeszukania w ubiegłym tygodniu udali się w miejsce, gdzie miała znajdować się nielegalna „kolekcja”.

Ujawnili broń palną, kilka luf karabinowych oraz sporą ilość amunicji.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Komańczy oraz Wydziału Kryminalnego komendy w Sanoku ustalili, że 42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego może posiadać nielegalnie broń palną i amunicję. W trakcie przeszukania jednej z posesji w miejscowości Smolnik policjanci znaleźli broń palną własnej konstrukcji na podzespołach „Mosin”, pistolet gazowy, 7 luf karabinowych, a także amunicję ostrą karabinową i pistoletową oraz ćwiczebną, w sumie 910 sztuk.

Podejrzany o popełnienie przestępstwa oświadczył, że zarówno broń jak i amunicję znalazł przy pomocy wykrywacza do metalu. 42-latkowi przedstawiono już zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za popełnienie tego typu przestępstwa polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

KPP Sanok

16-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)