REKLAMA
REKLAMA

Policjanci zadbaja o bezpieczną drogę do szkoły

SANOK / PODKARPACIE. Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci każdego dnia będą pokonywać drogę do swoich szkół. W trosce o ich bezpieczeństwo apelujemy do rodziców, by przypomnieli swoim pociechom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczyna się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły„. Policyjne patrole w rejonach szkół i przedszkoli będą dbały o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze szczególną uwagę skupią na wykroczeniach popełnianych przez kierujących w pobliżu placówek oświatowych. Zwrócą także uwagę na bezpieczne zachowanie pieszych.

Funkcjonariusze będą prowadzić spotkania informacyjne z gronem pedagogicznym, dziećmi i ich rodzicami. Policjanci skontrolują autobusy szkolne oraz sprawdzą pojazdy, którymi dzieci dowożone są do szkół przez rodziców lub opiekunów. Zwrócą uwagę na używanie fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Zachęcamy rodziców by rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, jakie mogą spotkać w drodze do szkoły oraz o sposobach ich unikania. Apelujemy do opiekunów by przypomnieli swoim pociechom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z drogi. Namawiamy rodziców, aby szykując wyprawkę do szkoły, pamiętali o elementach odblaskowych. Dziecko wyposażone w odblask jest lepiej widoczne w świetle reflektorów, a przez to bezpieczniejsze.

Przypominamy rodzicom, że warto także towarzyszyć swojemu dziecku w jego pierwszej drodze do szkoły. To będzie świetna okazja, by zwrócić uwagę na zagrożenia i mówić o podstawowych zasadach korzystania z drogi. Wyjaśnijmy najmłodszym dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, przechodzić na czerwonym świetle, z jakiego powodu należy iść poboczem po lewej stronie jezdni. Warto również objaśnić dziecku znaczenie znaków i sygnałów drogowych, które mija w drodze do szkoły. Dziecko świadome zagrożeń jest z pewnością bardziej bezpieczne.

źródło: KPP Sanok

30-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)