REKLAMA
REKLAMA

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

DOMARADZ / PODKARPACIE. Pijany kierowca ciężarowego mana z naczepą zlekceważył sygnał do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę przed policyjnym radiowozem. Swoją jazdą powodował zagrożenie dla innych kierowców. Policjanci zatrzymali go w Jasienicy Rosielnej. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Teraz za swoje zachowanie odpowie karnie.

W sobotę kilka minut przed godz. 14 policjanci ruchu drogowego z brzozowskiej komendy udali się na drogę krajową nr 9 w Domaradzu, gdzie według zgłoszenia ciągnikiem siodłowym marki Man z naczepą miał poruszać się nietrzeźwy kierowca. Według posiadanych przez policjantów informacji mężczyzna ten swoją jazdą powodował realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. W trakcie swojej jazdy zjeżdżał na przeciwległe pasy ruchu, zmuszając innych kierowców do usuwania się z jezdni i zjeżdżania na pobocze. Gdy funkcjonariusze zauważyli pojazd odpowiadający temu ze zgłoszenia dali kierującemu znak do zatrzymania samochodu. Jednak ten zlekceważył sygnał policjantów, znacznie przyśpieszył i podjął próbę ucieczki jadąc w kierunku Jasienicy Rosielnej. Patrol ruszył w pościg za kierującym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dając mu znak do zatrzymania pojazdu. Kierowca ciężarowego mana nadal nie reagował i kontynuował ucieczkę. Po przejechaniu blisko trzech kilometrów, w Jasienicy Rosielnej policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze poznali powód ucieczki  podjętej przez kierowcę mana. Jak ustalili policjanci 33-letni mieszkaniec Białorusi był pijany. Alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. 33-latek trafił do policyjnego aresztu a jego pojazd na parking strzeżony.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie 33-letni Białorusin odpowie przed sądem w trybie przyspieszonym. Ponadto nie ominie go również kara za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie zatrzymania się do kontroli.

KPP Brzozów

18-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)