REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Pomóżmy pogorzelcom z Wujskiego! (FILM, ZDJĘCIA)

AKTUALIZACJA: Pomóżmy pogorzelcom z Wujskiego! (FILM, ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W zeszły czwartek spłonął częściowo dom pięcioosobowej rodziny z Wujskiego w gminie Sanok. Dzieła zniszczenia dopełniła woda i zimowa aura. Dom najprawdopodobniej nie będzie nadawał się już do zamieszkania. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku zainicjował akcję pomocy pogorzelcom. Apelujemy do mieszkańców powiatu sanockiego o włączenie się w to dzieło.

Dorota Mękarska

Pożar strawił poddasze i dach budynku. Dom jednak nadaje się praktycznie tylko do rozbiórki, gdyż został całkowicie zalany. Zważywszy na porę roku trudno będzie go uratować.

– Państwo Chrząszczowie pochodzą z Wujskiego. W 1995 roku kupili w tej miejscowości dom do remontu. Remont prowadzili we własnym zakresie. Zakończyli go dopiero 2 – 3 lata temu – mówi o sytuacji pogorzelców Edyta Dziadosz, kierownik GOPS w Sanoku. – Budynek był ubezpieczony, ale na niedużą kwotę. Niewiele też udało się z niego uratować. Zaledwie kilka sprzętów, w tym lodówkę i telewizor. Reszta została zalana wodą. Nie będzie się już nadawać do użytku.

 

W domu mieszkała pięcioosobowa rodzina. Stanisława i Andrzej Chrząszczowie wychowują trójkę dzieci w wieku 19, 15 i 5 lat. Ojciec rodziny pracuje zawodowo, natomiast matka jest zatrudniona sezonowo. Na razie rodzina znalazła dach nad głową u matki pani Stanisławy. Do swojej dyspozycji ma jeden pokój. Rodzice mieszkają w nim z trójką dzieci, w tym córką maturzystką, która do tej pory sama świadczyła pomoc innym. Uczennica jest bardzo mocno zaangażowana w wolontariat, działający przy Zespole Szkół nr 1 w Sanoku.

– Rodzina cieszy się bardzo dobrą opinią w swoim środowisku – podkreśla kierownik GOPS.

Gmina zaraz po pożarze przyznała poszkodowanym pomoc finansową z tytułu zdarzenia losowego. Dzieci mogą też liczyć na zasiłek szkolny w kwocie 550 zł na każde dziecko. To jednak kropla w morzu potrzeb.

Z pomocą pogorzelcom przyszli już krewni, sąsiedzi i mieszkańcy Wujskiego. Dostarczyli im ubrania, buty i pościel. Brakuje jednak tego, co jest najbardziej potrzebne – pieniędzy. Dlatego gmina uruchomiła specjalne konto: Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku 11 8642 1184 2018 0024 7144 0005 z dopiskiem: Pomoc dla Państwa Chrząszcz.

Rodzina musi na nowo podjąć trud odbudowy domu. Dlatego też bardzo potrzebne są materiały budowlane. Wszyscy, którzy zechcą podarować je pogorzelcom proszeni są o kontakt z GOPS w Sanoku, pod numerem telefonu: 13 46 565 71 lub 13 46 565 72.

Foto: Piotr Kobiałka

27-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)